Wrocławskie biuro pielgrzymkowe Alfa-Tur po raz kolejny organizuje wyjazd do Hiszpanii połączony z kilkudniową pielgrzymką Camino de Santiago. Wyjazd, w którego programie znajduje się także m.in. Lourdes, Montserrat, Awinion, Burgos i Barcelona, będzie miał miejsce w dniach 15-31 lipca. Uczestnicy będę mieli możliwość spędzenia 5 dni na Camino Frances oraz otrzymania compostelki. Więcej infromacji na stronie organizatora.

Z kolei krakowskie biuro Krakturs i Bractwo św. Jakuba w Więcławicach Starych zapraszają na wyjazdy lotniczo-autokarowe do Portugalii i Hiszpanii, w których programach znajduje się także całodzienny pobyt w Santiago de Compostela, na Monte do Gozo oraz uczestnictwo w mszy św. dla pielgrzymów w katedrze św. Jakuba w Santiago. Pierwszy z terminów to 18-26 września, a drugi – 6-11 listopada (tutaj jednym z punktów programu jest udział w obchodach 30-tej rocznicy ogłoszenia Aktu Europejskiego). Więcej szczegółów na stronie małopolskiego Bractwa.

Inną możliwością odkrycia Galicii z perspektywy Camino są kursy języka hiszpańskiego połączone z 6-dniową pielgrzymką z Sarria do Santiago, które organizuje szkoła językowa Linguamania z Vigo. Przejście Camino stanowić będzie zarazem możliwość praktycznego ćwiczenia nabytych umiejętności lingwistycznych. Kursy odbywać się będą w terminach: 16-22 czerwca, 7-13 lipca, 28 lipca – 3 sierpnia, 18-24 sierpnia, 8-14 września. Więcej informacji na stronie organizatora.

Leave Comment