Caminowy kwiecień we WrocławiuKontynuacją caminowej wiosny w stolicy Dolnego Śląska będzie środowy (11 kwietnia) wieczór pod znakiem „Buen Camino!”. W tych dniach i tygodniach nie pozwala o sobie zapomnieć Ziemia Święta – Izrael. Choć to nie klasyczne Camino de Santiago, ale Kierowani wezwaniem „Idźcie do Galilei, tam Go spotkacie”, wybierzemy się właśnie do Galilei, na Jesus Trail (Szlak Jezusa).
Ubiegłej jesieni przebyli go Jolanta i Zbigniew Janczak z Milosławia, którzy wielokrotnie pielgrzymowali także Drogą św. Jakuba w różnych krajach, a także odbyli w roku 2014 pieszą pielgrzymkę do Rzymu na kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII. Swoje opowieści ubarwią oni zdjęciami i filmem w Księgarni Hiszpańskiej (ul. Szajnochy 5 / Zaułek Solny) o godzinie 18:00. Kontynuacja opowieści – już bez zdjęć – bedzie miała miejsce o godzinie 20:00 w Radio Rodzina. To będzie już mały jubileusz – 50. wydanie audycji „Buen Camino!”. Życzenia i prezenty z tej okazji mile widziane.
Natomiast w sobotę, 21 kwietnia, o godz. 16:00 Wrocławski Klub Przyjaciół Camino zaprasza do kościoła uniwersyteckiego (pl. Uniwersytecki) na wspólną modlitwę w intencji pątników. Będzie z pewnością okazja do wspomnienia św. Pawła Petera, inicjatora Klubu, którego drugą rocznicę dotarcia do ziemskiej Finisterry obchodzić będziemy w tych dniach. Na koniec mszy św. będzie możliwość otrzymania błogosławieństwa dla pielgrzymów. Zapraszamy wszystkich wybierających się w najbliższym czasie na Camino.

Leave Comment