Wspaniałe wystawy w SdC

Od 13 marca do 13 września 2015 r. w Museo Centro Gaiás – Centrum Kultury Galicji w Santiago de Compostela można oglądać niezwykle ciekawą wystawę poświęconą Drodze św. Jakuba pt. The Way. The Origin

Autorką koncepcji jest María García-Alén. Na wystawie zaprezentowano 150 dzieł sztuki i 11 instalacji artystycznych, które stanowią współczesną interpretację Drogi. Wystawę podzielono na trzy części: Jakub Apostoł, Droga i Pielgrzym.

Pielgrzymowanie: Przemyśl-Tuligłowy

Bractwo św. Jakuba Apostoła z Przeworska zaprasza na IV Niedzielne Pielgrzymowanie Via Regia z Przemyśla do Tuligłów w dniu 12 kwietnia. Pielgrzymowanie rozpocznie Msza św. w katedrze św. Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia NMP w Przemyślu o godz. 7. Powrót z Tuligłów busem ok. 16 (15 zł). Do pokonania będzie odcinek długości ok. 32 km. Pielgrzymi są…

V etap uBogiej Drogi: Siniarzewo-Strzelno

Stowarzyszenie «Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce», grupy inicjatywne Warszawskiej i Mazowieckiej Drogi św. Jakuba oraz Konfraternia św. Jakuba Apostoła przy Katedrze Polowej WP pw. NMP Królowej Polski w Warszawie zapraszają na V etap pielgrzymki uBogą Drogą w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego w dniach: 11-12 kwietnia 2015 r. na trasie: Siniarzewo-Kruszwica-Strzelno.

Kurs dla Przewodników Dominikańskich

13789Fundacja Restaurare Basilicam oraz klasztor dominikanów w Lublinie zapraszają osoby zainteresowane do udziału w V edycji kursu dla Przewodników Dominikańskich (w ramach kursu – dwa wykłady o Drodze św. Jakuba). Projekt jest realizowany ze środków Województwa Lubelskiego. Zgłoszenia są przyjmowane do 9. kwietnia: mailowo: fundacjarb@dominikanie.pl lub telefonicznie: 509 051 990. Udział w kursie jest bezpłatny. 

Pielgrzymka Sączów-Zbrosławice

Jubileuszowe jpgGórnośląski Klub Przyjaciół Camino, Zagłębiowski Klub Przyjaciół Camino, Stowarzyszenie Przyjaciół Dróg św. Jakuba w Polsce i Przyjaciele Camino z Opola zapraszają na pielgrzymkę Drogami św. Jakuba w dniach 11-12 kwietnia na trasie z Sączowa do Zbrosławic. Zgłoszenia do 9. kwietnia przyjmuje Piotr Matusek: mailowo: piotrek672@interia. pl  lub pod numerem telefonu 662-28-17-28.

Spotkanie Jakubowe w Lublinie

mapacaminosantiagoSpotkanie Jakubowe w Lublinie odbędzie się w Domu na Podwalu przy ul. Podwale 15 w niedzielę 12 kwietnia o godz. 16.00. Organizatorzy zaprosili panią Elizę Szymaniak przewodniczkę po Katedrze w Santiago de Compostela, samym Santiago i całej Galicji. Pani Eliza od kilku lat mieszka w Santiago, a pochodzi z Lubelszczyzny. Serdecznie zapraszamy do udziału!

 

 

Więc chodź, pomaluj mój szlak

Pod takim tytułem, nawiązującym do popularnej niegdyś piosenki zespołu 2+1, odbędą się wrocławskie spotkania pt. Buen Camino! w środę, 8 kwietnia: o godz. 18:00 w Księgarni Hiszpańskiej ELITE (ul. Szajnochy 5) i o godz. 21:30 na antenie Radia Rodzina. Tym razem gośćmi będą Agata i Grzegorz Roman, którzy – po swoim Camino Frances w roku…

Marek Kamiński wyszedł z Polski

3Biegun miniPo ponad dwóch tygodniach wędrówki i przejściu prawie 700 kilometrów Marek Kamiński 4 kwietnia przekroczył granicę polsko-niemiecką i udał się do miejscowości Gartz. Jego pielgrzymka do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela jest częścią projektu 3 Biegun, tworzonego przez Fundację Marka Kamińskiego.
Zaplanowano 15 spotkań z mieszkańcami, w tym 3 w zakładach karnych