Konferencja w Krakowie – relacja

W dniach 4-6 września 2015 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Michałowice w Michałowicach, w Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie oraz w Sanktuarium Diecezjalnym św. Jakuba w Więcławicach Starych odbyła się VIII Międzynarodowa Konferencja Naukowa nt. „Droga św. Jakuba w Polsce – historia, teraźniejszość i przyszłość. W 10. rocznicę otwarcia pierwszego polskiego odcinka Camino de Santiago”.

Warszawa: Z Le Puy-en-Velay do Lourdes

mapacaminosantiagoWarszawski Klub Miłośników Camino zaprasza na spotkanie 21 września o godz. 18.30, na którym Jerzy Kazimierczak opowie o Sanktuariach Maryjnych na Drodze św. Jakuba we Francji na odcinku z Le Puy-en-Velay do Lourdes. Miłośnicy Camino spotkają się w podziemiach domu parafialnego Parafii św. Rodziny na Zaciszu w Warszawie przy ul. Rozwadowskiej 9/11. Zapraszamy!

 

 

III Bieg Małopolski Drogą św. Jakuba

PLAKAT_III MALOPOLSKI BIEG DROGĄ ŚW JAKUBADnia 19.09.2015 r. Bractwo św. Jakuba zaprasza miłośników biegania do Więcławic Starych k. Krakowa, gdzie o godz. 12.00 rozpocznie się III Małopolski Bieg Drogą św. Jakuba. Radio Kraków i Dziennik Polski, Gazeta Gminy Michalowice są patronami medialnymi imprezy. Patronat honorowy nad biegiem objął wójt gminy Michałowice – Antoni Rumian oraz znany polski lekkoatleta specjalizujący się w chodzie sportowym, srebrny medalista mistrzostw Europy – Grzegorz Sudoł (będzie on towarzyszył uczestnikom na trasie).