Pielgrzymowanie na Podkarpaciu

Bractwo św. Jakuba z Przeworska zaprasza 8 maja na II etap Niedzielnego Pielgrzymowania Podkarpacką Drogą św. Jakuba na odcinku między Przemyślem a Tuligłowami. Pielgrzymi wyruszą w drogę po Mszy św. odprawionej  godz. 7 w Katedrze pw. św. Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia NMP w Przemyślu. Do pokonania będzie dystans ok. 32 km. Zakończenie pielgrzymki ok. godz. 16…

Pielgrzymka Gwiaździsta – IV etap

Plakat_Etapy_04_1050_Piel_2016Bractwo św. Jakuba z Więcławic St. zaprasza na 15 maja (niedziela) na IV etap Niedzielnego Pielgrzymowania Małopolską Drogą św. Jakuba w ramach Pielgrzymki Gwiaździstej »1050 km Drogą św. Jakuba na 1050-lecie Chrztu Polski« w intencji Światowych Dni Młodzieży »KRAKÓW 2016«. Organizatorzy zaplanowali pielgrzymowanie z kościoła w Probołowicach do kościoła św. Jakuba w Pałecznicy (25 km). Rozpocznie się ono po Mszy św. odprawionej w kościele św. Jakuba w Probołowicach o godz. 8:00. Informacje dla osób decydujących się na przejazd autokarem z Krakowa Probołowic i powrót z Pałecznicy do Krakowa, zamieszczamy poniżej.

IV Turniej Rycerski o Muszlę św. Jakuba

bitwa_pod_wopW najbliższą sobotę 7 maja (w godzinach 10-15) na polu turniejowym przy kościele św. Stanisława Kostki w Karolewie (k. Kętrzyna) odbędzie się IV Turniej Rycerski o Muszlę św. Jakuba. W ramach Turnieju rycerze będą walczyli w kategorii indywidualnej (1 vs 1) i drużynowej (3 vs 3). Odbędzie się też turniej łuczniczy i bieg dam. Na placu turniejowym rycerze stoczą również walki w II Turnieju o Kielich Księcia Witenesa.

Raport z badania polskich Peregrinos

Zapraszamy do zapoznania się z raportem z badania polskich pielgrzymów Camino de Santiago. Badanie i raport zrealizowali Paweł Chmielowski z TRiC, Łukasz Śledziecki z Gdzie indziej oraz Piotr Drzewiecki z Caminodelavida. Autorzy raportu dodają: «Dziękujemy za pomoc i wsparcie w propagowaniu informacji o badaniu. Bez Was by się nie udało. Prześlijcie info swoim znajomym, udostępnijcie w środowisku…

Z Sączowa do Piekar Śl.

10411910_702431026509779_684513595915463954_nGórnośląski Klub Przyjaciół Camino zaprasza 15 maja do uczestnictwa w pieszej pielgrzymce szlakiem Maryjnym z Piekar Śląskich do Sączowa. Uroczystą Mszę św. którą o godzinie 12 w tamtejszej świątyni pw. św. Jakuba Apostoła odprawi ks. biskup Grzegorz Kaszak.