Rok 2018 był bardzo bogaty w wydarzenia na wschowskim odcinku Wielkopolskiej Drogi św. Jakuba. Wielkopolska Droga św. Jakuba została oznakowana prze Stowarzyszenie Przyjaciół Dróg św. Jakuba w Polsce w 2007 roku. Od 2015 roku Stowarzyszenie Czas A.R.T. ze Wschowy prowadzi działania wokół Drogi św. Jakuba w powiecie wschowskim. 

W tym roku Czas A.R.T. wydało zaktualizowany informator i folder „Wschowa na Drodze św. Jakuba”, przygotowało skrzynkę z okazjonalną pieczęcią i ceramiczne artystyczne ręcznie robione muszle, które wyróżniają obiekty na wschowskim odcinku. Najbardziej cieszy to, że do tych działań włącza się coraz więcej osób z terenu powiatu wschowskiego, a także z sąsiednich województw.

Zapraszamy Was na spotkanie podsumowujące działania w Roku 2018. Na spotkanie zaprosiliśmy gościa specjalnego, Panią Lidię Matuszewską z Leszna, która w roku 2017 przeszła 630 km najstarszym odcinkiem Camino, tzw. Drogą Francuską z Saint Jean Pied de Port i dotarła do Santiago. Chętnie opowie nam o swoim Camino. Na spotkaniu pojawią się również pielgrzymi ze Wschowskiej Grupy Męskiej, którzy pielgrzymowali do Santiago Drogą Portugalską z Porto w lipcu 2018 roku i podzielą się z nami swoimi doświadczeniami.

Na spotkanie zapraszamy do miejsca przyjaznego pielgrzymom we Wschowie, do Muzeum Ziemi Wschowskiej, Plac Farny 3 w niedzielę 27 stycznia 2019 roku na godzinę 15:00.

Czekamy na Was, miło nam będzie Was gościć.

- Droga Wielkopolska Aktualności
Leave Comment