Na Pomorskiej Drodze św. Jakuba pielgrzymi przeszli wspólnie już ok. 400 km w  intencji dziękczynnej za pontyfikat i kanonizację bł. Jana Pawła II. 

Z relacji p. Małgorzaty Smyl: W minionych trzech tygodniach pokonywaliśmy różne odcinki Pomorskiej Drogi św. Jakuba w mniejszej lub większej grupie (od 2 do 7 osób) − z Elbląga do Nowego Dworu Gdańskiego, z Niedźwiedzicy do Sobieszewa (drogą alternatywną), z Żukowa do Kartuz oraz z Kartuz do Sianowa. Wspólnie przeszliśmy ok. 400 km. W niedzielę 5 stycznia 2014 r. 7 osób pielgrzymowało z Niedźwiedzicy do Sobieszewa drogą alternatywną przez most w Kiezmarku i Wiślinkę (zimą nie działa przeprawa promowa w Mikoszewie) − 18,4 km. W sobotę 25 stycznia 6 osób przeszło 23 km z Kartuz do Sianowa. Nie przeszkodził nam ostry mróz. Podobnie jak odcinek z Żukowa do Kartuz, tak i ten daje możliwość podziwiania piękna Kaszub.

W sobotę 8 lutego odbędzie się kolejne przejście (10 km) z kościoła św. Jakuba w Gdańsku do kościoła św. Jakuba w Oliwie. Rozpoczynie się Mszą św. o godz. 8.00 w kościele św. Jakuba w Gdańsku.

Pomorscy pielgrzymi serdecznie zapraszają wszystkich chętnych. 

Kapliczka Matki Boskiej Saletyńskiej (Niedzwiedzica_Sobieszewo_a Zimowa aura (Elbląg-Nowy Dwór Gdański)_a

Laisser un commentaire