Kto chciałby zaraz po Świętach zażyć nieco ruchu (w drodze!) ma dobrą propozycję na wtorek, 27 grudnia. Wrocławski Klub Przyjaciół Camino organizuje tego dnia wędrówkę trasą planowanego Szlaku z Sycowa do Wrocławia, na 20-kilometrowym odcinku Szczodrów-Oleśnica.
Wyjazd autobusem linii 514 (kierunek Twardogóra) o godz. 9.20 z Wrocławia (dworzec centralny PKS lub 9:27 Plac Dominikański przy PZU) do Szczodrowa (nie mylić ze Szczodrem leżącym przed Oleśnicą).
Wyjście spod kościoła pw.św.Andrzeja Apostoła w Szczodrowie tuż przed godz. 11. Przejście zakończy się w Oleśnicy w Bazylice św. Jana Apostoła mszą odpustową o godz. 18:00. Ponieważ św. Jan był bratem św. Jakuba Starszego, więc wszystko odbędzie się jak najbardziej « po jakubowemu ».

A już dwa dni później Klub Przyjaciół Camino zaprasza na swe ostatnie w tym roku spotkanie, które rozpocznie się zaraz po wieczornej mszy św. w kościele pw. Opatrzności Bożej na wrocławskim Nowym Dworze. Dalsze szczegóły na stronie Klubu.

Gdy wrocławianie zakończą swą wtorkową wędrówkę do Oleśnicy, krakowscy melomani gromadzić się będą w Bazylice oo. Franciszkanów przy ul. Franciszkańskiej na koncercie w wykonaniu Orkiestry Orfeusz oraz aktorów. Na tę okazję przygotowany został koncert „Santiago de Compostela, czyli Szlaki Jakubowe” do libretta franciszkanina Ojca Andrzeja Zająca.
Muzykę napisało czterech kompozytorów: H. J. Botor, R. Haba, J. Rządkowski, K.A. Janczak. Za pomocą muzyki przedstawili oni postaci wywodzących się z różnych kultur pielgrzymów, którzy przebyli szlak do Santiago de Compostela. Pojawia się więc cześć: arabska, hiszpańska, celtycka oraz związana ze św. Franciszkiem.
Koncert odbędzie się w ramach jubileuszu 20-lecia Klubu Muzyki Współczesnej „Malwa”.

Laisser un commentaire