muszlaZamiast „suchego” zaproszenia na kolejne spotkanie nt. Camino w Pracowni Szlaku św. Jakuba na UMK w Toruniu w najbliższą środę 11 marca o godz. 19 (Wydział Teologiczny UMK, ul. Gagarina 37, sala nr 2), przekazujemy Wam ciepły list od inicjatora toruńskich spotkań – ks. Piotra Roszaka:

Drodzy miłośnicy Camino de Santiago,
kochani pielgrzymi Jakubowi,

Zapraszam na kolejne spotkanie poświęcone Szlakowi Jakubowemu w najbliższą środę, 11 marca, o godz. 19.00 do Wydziału Teologicznego UMK (obok „Od Nowy”), przy ul. Gagarina 37, w sali nr 2. Szczególnym gościem naszego spotkania będzie dr Agnieszka Jaworska, wytrwały pielgrzym Jakubowy, często goszczący na Camino i w samym Santiago de Compostela, a przy tym aktywnie promująca Szlak również poprzez działalność swojej Fundacji „Idź dalej”. Będzie okazja do zapoznania się z realizowanym przez Fundację projektem „gry miejskiej” nt. Camino de Santiago w Polsce (konkretnie w Olsztynie). Prelegentka przedstawi swoje pielgrzymowanie Jakubowe i wypływające z niego przesłania. W dalszej części spotkania omówimy zaległą kwestię powołania do życia w regionie bractwa Jakubowego oraz przedstawimy stan przygotowań do sympozjum Jakubowego w maju br. w Toruniu. Jak to jest w naszym zwyczaju, spotkanie rozpoczniemy od krótkiej modlitwy za pielgrzymów w wydziałowej kaplicy.
Serdecznie zapraszam i będę bardzo wdzięczny, jeśli za pomocą swoich kontaktów przekażecie Państwo informację o naszym spotkaniu swoim znajomym, dzięki czemu nasze grono będzie się systematycznie powiększać.
Zachęcam do śledzenia informacji o wszystkich wydarzeniach dot. Camino Polaco również na Facebooku.

Buen camino!
Ks. Piotr Roszak