Kalendarz wydarzeń Camino

Wydarzenia

Caminowy kwiecień we Wrocławiu

Kontynuacją caminowej wiosny w stolicy Dolnego Śląska będzie środowy (11 kwietnia) wieczór pod znakiem „Buen Camino!”. W tych dniach i tygodniach nie pozwala o sobie zapomnieć Ziemia Święta – Izrael. Choć to nie klasyczne Camino de Santiago, ale Kierowani wezwaniem „Idźcie do Galilei, tam Go spotkacie”, wybierzemy się właśnie do Galilei, na Jesus Trail (Szlak…

Więcej

Międzynarodowa Konferencja Naukowa w Warszawie

Konfraternia św. Jakuba przy Katedrze Polowej w Warszawie, Fundacja Pamięci Rosy Bailly, Muzeum Ordynariatu Polowego i Ordynariat Polowy zapraszają w sobotę 14 kwietnia na Międzynarodową Konferencję Naukową pt. RYCERZE I PIELGRZYMI W TRADYCJI EUROPEJSKIEJ. Konferencja będzie się odbywała w Centrum Konferencyjnym Ordynariatu przy ul. Długiej 13/15 w Warszawie. 

 

W niedzielę 15 kwietnia w 500. rocznicę istnienia kościoła pw. św. Jakuba na Tarchominie w Warszawie odbędzie się pielgrzymka Mazowiecką Drogą św. Jakuba. Plan przejścia:

8.00–9.00 – Msza św. w katedrze polowej WP
9.00 – wyjście na Mazowiecką Drogę Św. Jakuba (Cytadela, Sanktuarium bł. Jerzego Popiełuszki, Las Bielański, kościół św. Jakuba na Tarchominie)
Ok. 13.30 – dotarcie na Tarchomin. Modlitwa w kościele św. Jakuba
Hiszpańska agapa przy rycerskiej grochówce

Zapraszamy!

Więcej

Działania Pielgrzymów z Gdańska

Gdański Klub Pomorskiej Drogi św. Jakuba zaprasza na mszę św. w intencji pielgrzymujących drogami św. Jakuba do kościoła św. Jakuba w Gdańsku w czwartek 12. kwietnia o godz. 18.00. Po mszy św. Barbara Ochotna podzieli się z nami swoim pieszym pielgrzymowaniem w Ziemi Świętej.

Więcej

Dwa Kluby wspólnie pielgrzymują po VIA REGIA


W dniach 21 i 22 kwietnia Górnośląski Klub Przyjaciół Camino – w ramach współpracy z Klubem Pielgrzymów Opolskich – zaprasza do uczestnictwa w kontynuowaniu pielgrzymowania po Via Regia. Tym razem pielgrzymi będą przez dwa dni wędrować z Opola do Skorogoszczy. 

Więcej

Życzenia od Przyjaciół dla Przyjaciół

Przyjaciele składają nam życzenia Świąteczne Fundacja IDŹ DALEJ  Aby Zmartwychwstały był zawsze obecny na Waszych pielgrzymich drogach. Świętych Świąt Wielkanocnych życzy Fundacja Idź Dalej!                       Gdański Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba W imieniu Gdańskiego Klubu Przyjaciół Pomorskiej Drogi Świętego Jakuba życzę pełnego uczestniczenia w Świętym Triduum…

Więcej

Święta Przejścia i przekraczania granic

W tych dniach będziemy ponownie uczestniczyć w niezwykłym przejściu, które symbolizują dwie drogi, które przeszedł Jezus: droga krzyżowa i droga do Emaus. U ich końca było… łamanie i poznanie. Łamanie goleni (by nie mógł uciec – czego niektórzy się obawiali – i by szybciej osunął się w śmierć), a dwa dni później – łamanie chleba…

Więcej

Górnośląski Klub Przyjaciół Camino: otwarcie sezonu

Górnośląski Klub Przyjaciół Camino zaprasza 21 marca o godz.18 do bazyliki NMP w Piekarach Śl. na Mszę św. rozpoczynającą sezon pielgrzymkowy. Po Mszy spotkanie z Darkiem Brosigiem z Zabrza-Rokitnicy (Tam i z powrotem – Camino de Santiago – 15 miesięcy w Drodze), które poprowadzi  Magdalena Goik.

Więcej

Przejście Drogą Pomorską: Żukowo-Kartuzy

Gdański Klub Przyjaciół PDŚJ zaprasza na wspólne przejście PDŚJ z Żukowa do Kartuz w niedzielę 18. marca. Przyjaciele Jakuba sprawdzą, jakie niespodzianki czekają ich na przedwiośniu, a także stan oznakowania szlaku. O godz. 8.30 jest msza św. w parafii Wniebowzięcia NMP w Żukowie. Do przejścia jest 17,8 km. Zapraszamy do wędrówki.

 

Pielgrzymka przez Słowenię

Stowarzyszenie Przyjaciół Dróg św. Jakuba w Słowenii zaprasza na kwietniowe wspólne pielgrzymowanie Camino przez malowniczą, krasową krainę. Rozpocznie się ono 19 kwietnia w miejscowości Obrežje przy granicy chorwacko-słoweńskiej i zakończy na zamku w stołecznej Ljubljanie 23 kwietnia, czyli w dniu patrona miasta – św. Jerzego. Chętni będą mogli kontynuować pielgrzymkę w stronę Triestu (kolejne cztery…

Więcej

VII Niedzielne Pielgrzymowanie na VIA REGIA

Trzy Bractwa św. Jakuba z: Więcławic Starych, Przeworska i Lwowa zapraszają w dniach 17-18 marca br. na VII Niedzielne Pielgrzymowanie Drogą św. Jakuba Via Regia; Etap I i II: Słocina – Rzeszów – Góra Ropczycka – Ropczyce. Szczegółowych informacji udziela Franciszek Mróz: tel. 664 329 302 oraz można je znaleźć na plakacie pod linkiem: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1576681555763193&set=a.389173774513983.1073741825.100002640907135&type=3&theater Zapraszamy…

Więcej

Warszawa: walne zgromadzenie w Konfraterni św. Jakuba

W poniedziałek 12 marca o godz. 18 w Katedrze Polowej WP przy ul. Długiej 13/15 w  Warszawie w poczet członków Konfraterni św. Jakuba zostaną przyjęte nowe osoby. Po ceremonii odbędzie się Walne Zgromadzenie członków Konfraterni, podczas którego senior przedstawi sprawozdanie z działalności oraz bilans za rok 2017, a także plany na 2018 r.

 

Caminowe wiosenne ożywienie w Olsztynie

Jak donosi zaprzyjaźniona Fundacja IDŹ DALEJ, w Olsztynie już …wiosna. Zauważono prawdziwe ożywienie spotkań i działań związanych z Camino. Izabela Ostrowska zorganizowała w Szkole Podstawowej nr 33 Szkolny Szlak św. Jakuba, dzięki czemu najmłodsi  mieli okazję do zasmakowania w wędrówce. Tego rodzaju inicjatywy powodują, że Szlak Jakubowy jest w Olsztynie coraz bardziej znany i rozpoznawalny, a kto wie, może ktoś z najmłodszych olsztyniaków w przyszłości wyruszy także na prawdziwe Camino.

Więcej

Przyjaciele w Lęborku

W daniach 3-4 marca 2018 roku odbyło się w domu parafialnym przy  Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku na Kaszubach kolejne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia „Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce”.

Więcej

Radiowe Buen Camino nieco wcześniej

Od tego miesiąca audycje „Buen Camino!” we wrocławskim Radio Rodzina rozpoczynać się będą wcześniej, niż dotąd – o godzinie 20:00. Będą oczywiście nie mniej ciekawe, niż dotychczasowe. Tak było już w przypadku jak zwykle barwnej opowieści Waldemara Srokowskiego o jego ubiegłorocznej wędrówce Via de la Plata. W środę, 14 marca, w Księgarni Hiszpańskiej (ul. Szajnochy…

Więcej