Schronisko dla pielgrzymów na Monte do Gozo (Centro Europeo de Peregrinacion) będzie w tym roku (2013) nieczynne. Ośrodek nazywany często „naszym” i „polskim”, w którym rodacy u progu Santiago cieszą się ciepłym przyjęciem i gdzie w ostatnich latach pracowali nasi wolontariusze, potrzebuje niezbędnych remontów. Z tego powodu w schronisku nie będą w tym roku przyjmowani pielgrzymi i nie będzie naboru wolontariuszy do pracy na Monte do Gozo.
Ponieważ wzorem poprzednich lat zaczęli się zgłaszać chętni do zostania hospitalero, „Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce” nawiązali kontakty z innymi organizacjami jakubowymi (głównie w Hiszpanii) na temat możliwości skierowania polskich wolontariuszy w roku 2013 do innych schronisk. Jeśli będą one potrzebowały naszych wolontariuszy, zostanie ogłoszony oficjalny nabór. Mamy nadzieję na powrót polskich hospitalero na Monte do Gozo w przyszłym roku.

Chwilowo nie otwieramy więc naboru wolontariuszy, ale w razie wszelkich pytań dotyczących wolontariatu chętnie na nie odpowiemy

Informacje i zapytania w tej sprawie prosimy kierować do Agnieszki Kielc, e-mail: albergue@camino.net.pl

Leave Comment