unnamedELITE Księgarnie Hiszpańskie, KIK w Krakowie, Wydawnictwo WAM oraz Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce zapraszają w piątek 24 kwietnia o godz. 18.00 na spotkanie z Darią Urban i Wojciechem Kostykiem, autorami książki Camino de la Plata. Z Sewilli do Santiago starożytnym szlakiem. Spotkanie odbędzie się w siedzibie KIK-u w Krakowie przy ul. Siennej 5, I p.

Droga z Sewilli liczy ponad 1000 kilometrów. Książka jest opisem wędrówki, towarzyszących jej przeżyć i poznania czegoś, czego na co dzień nie dostrzegamy. Jest również doskonałym poradnikiem dla wyruszających na szlak. A dla tych, którzy pójść nie mogą, wspaniałym przewodnikiem po Camino.

Tym razem mowa będzie nie tylko o drodze do Santiago de Compostela, ale także o mniej znanym, a może wartym przemyślenia w nadchodzącym Roku Świętym szlaku pielgrzymkowym do Rzymu – Vía Francigena.

„A gdyby plecak nie był taki ciężki, droga nie była taka długa, odciski nie piekły tak mocno, a słońce nie prażyło z całej siły… Byłoby cudownie. Tylko czy wtedy miałoby to jakikolwiek sens?” – piszą Autorzy.

Więcej na FB: https://www.facebook.com/events/103290853335518/.