Camino del CorazonCamino del Corazón, czyli Droga Serca, wyjątkowy odcinek Drogi św. Jakuba, powstał w katowickim hospicjum Cordis (Hospicjum Serca). Przeznaczony jest on dla podopiecznych – jak czytamy w specjalnie wydanym paszporcie pielgrzyma – „dla Tych, którzy już nigdy nie zdołają sami przejść drogi Jakubowej do Santiago de Compostela”. Oznakowany muszlami szlak prowadzi do hospicyjnej dzwonnicy. Dla uzyskania specjalnie przygotowanej compostelki wymagane jest przebycie (zgodnie z caminową tradycją, pieszo, rowerem lub konno) minimum 100 metrów. Co wcale nie oznacza, że dla tutejszych pielgrzymów, jest to krótka trasa. Jak zapewnia pracująca w ośrodku Jolanta Grabowska-Markowska (autorka przewodnika po Camino Portugues), dla wielu podopiecznych,

którzy przebyli tę trasę po odpowiednim przygotowaniu, przynosiła ona doświadczenia niezwykle podobne tym, które przeżywają pątnicy na „dużym” Camino.
Hospicjum Cordis działające przy ul. Ociepki w Katowicach można także wesprzeć przeznaczając nań 1% podatku dochodowego, o czym warto pamiętać już niebawem przy okazji rozliczenia podatkowego za rok 2014. Jego numer KRS to 0000040314.

Leave Comment