Droga Francuska od kuchni – tak zatytułowana będzie opowieść Waldemara Srokowskiego o majowej pielgrzymce Camino Frances. Prezentacja będzie miała miejsce w ramach spotkań w Księgarni Hiszpańskiej (ul. Szajnochy 5) w środę, 10 września o godz. 18:00. Warto przypomnieć, że we wrocławskiej Librerii stale dostępne są także przewodniki i inne publikacje dotyczące Drogi św. Jakuba.
Po wspomnianym spotkaniu zapraszamy na wieczór z Radiem Rodzina – o 21:30 po wakacyjnej przerwie znów pojawi się audycja „Buen Camino!”.

Tym razem otworzymy Leksykon Camino na literze I, a Paweł Peter i Andrzej Kofluk opowiadać będą o swoim wiosennym pielgrzymowaniu z Wrocławia do Rzymu i dalej do Salonik.
Natomiast dzień wcześniej, we wtorek, 9 września, ponownie ruszy „Tramwaj”, czyli grupka idąca Drogą św. Jakuba, do której może dołączyć się każdy chcący postawić pierwsze kroki na Camino; choćby i we Wrocławiu. Wyjście planowane jest po mszy św. o godz. 9:00 w kościele Macierzyństwa NMP na Pilczycach, a trasa poprowadzi Drogą św. Jakuba VIA REGIA do miejscowości Święta. Dalsze szczegóły na stronie Wrocławskiego Klubu Przyjaciół Camino.

Leave Comment