Jak donosi zaprzyjaźniona Fundacja IDŹ DALEJ, w Olsztynie już …wiosna. Zauważono prawdziwe ożywienie spotkań i działań związanych z Camino. Izabela Ostrowska zorganizowała w Szkole Podstawowej nr 33 Szkolny Szlak św. Jakuba, dzięki czemu najmłodsi  mieli okazję do zasmakowania w wędrówce. Tego rodzaju inicjatywy powodują, że Szlak Jakubowy jest w Olsztynie coraz bardziej znany i rozpoznawalny, a kto wie, może ktoś z najmłodszych olsztyniaków w przyszłości wyruszy także na prawdziwe Camino.


We wtorek 13 marca 2018 o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie pt. „Poznaj Nasze Camino” w olsztyńskiej bibliotece multimedialnej Planeta 11. Ewa Głowacka, Edyta i Rafał Szarotowie opowiedzą na nim o swojej pielgrzymce do grobu św. Jakuba szlakiem Camino Portugues.


W sobotę 17 marca 2018 o godz. 16:30 Fundacja IDŹ DALEJ zaprasza do Centrum św. Jakuba w Olsztynie (przy katedrze) na spotkanie pt. „Szlak św. Jakuba. Dlaczego warto?”, podczas którego Jadwiga Piłat i Gabriela Kowalczyk opowiedzą o tym, dlaczego zdecydowały się same wyruszyć do Composteli i czym zaskoczył je w drodze św. Jakub Apostoł.


Relację z lutowego spotkania w Olsztynie, kiedy Aleksandra Kozioł i Mateusz Kozak opowiadali  swojej miłości na Camino, można przeczytać w « Gościu Niedzielnym »/ »Posłańcu Warmińskim »


 

Laisser un commentaire