W środę, 11 grudnia, od godziny 21:30 na antenie Radia Rodzina po raz kolejny zabrzmi « Buen Camino! », czyli cykliczna audycja Przyjaciół Dróg św. Jakuba w Polsce mówiąca o Jakubowym Szlaku i indywidualnym pielgrzymowaniu. W programie m.in. kolejna odsłona ABCamino – tym razem litera D jak Droga, Donativo i… Do Rzymu. Bowiem pielgrzymowaniu do Wiecznego Miasta będzie poświęcona spora część audycji. Usłyszymy wspomnienia tych, którzy z Dolnego Śląska do Rzymu już szli i wybierają się ponownie. Nadodrzańscy Romeros w czwartkowy poranek spotkają się z wrocławskim metropolitą, abp. Józefem Kupnym.
W programie spojrzymy również na nieco bliższe południe – opowiemy o krzepnącej właśnie w południowej części regionu Kłodzkiej Drodze św. Jakuba. Nie zabraknie też rozmowy z gościem na temat filmu o polskim Camino, który będziemy mogli obejrzeć już w nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Na koniec zapowiemy miejsce i datę przyszłorocznego, ogólnopolskiego spotkania przyjaciół Drogi św. Jakuba.
Wszystko to w ciągu 60 minut na 92 FM we Wrocławiu, 98,1 FM w Świdnicy, 94 FM w Brzegu, 107,2 FM w Kłodzku i na www.radiorodzina.pl na całym świecie.

Laisser un commentaire