nck_chrzest-do-zrodlaTegoroczne pielgrzymowanie Do Źródła z Gniezna do Pragi trwa nadal. W najbliższą sobotę opuścimy już terytorium Polski i ruszymy przez Saksonię do Czech. Dla chętnych (i mających cztery wolne dni) wędrówka doprowadzi aż do Mnichoveho Hradiste. Dojazd do Zgorzelca Kolejami Dolnośląskimi (z Wrocławia/Legnicy/Bolesławca w kierunku Drezna dojazd do st. Zgorzelec Miasto o 8:25; z Jeleniej Góry/Lubania dojazd do st. Zgorzelec o 7:27).
Spotkanie uczestników i wyjście na trasę zaplanowane jest w sobotę, 22 października, o godz. 8:45 przy kościele św. Bonifacego w Zgorzelcu. Stąd przez Most św. Jana Pawła II (tego dnia przypada liturgiczne wspomnienie Papieża) przejdziemy do katedry św. Jakuba w Goerlitz (ok. godz. 9:30) i dalej przez St. Marienthal do Hirschfelde, gdzie zaplanowany jest pierwszy nocleg.
W niedzielę Droga poprowadzi już do Czech, gdzie nocleg będzie miał miejsce w okolicach Chrastavy. Stąd możliwość powrotu do Polski (pociągiem przez Zittau – Goerlitz) dla osób, które w poniedziałek spieszą do pracy. Pozostali ruszą do Ceskeho Dubu, zaś we wtorek do Mnichoveho Hradiste (kościół św. Jakuba). Stąd możliwy powrót pociągiem przez Liberec – Zittau – Zgorzelec albo Tanvald – Szklarską Porębę na podstawie biletów Euro-Nysa/Libnet/ZVON.
Zainteresowanych wspólnym pielgrzymowaniem (przez 2 lub przez 4 dni) prosimy o kontakt na adres info@camino.net.pl do piątku, 21 października. Osoby, które chciałyby dodatkowo wykupić ubezpieczenie na zagraniczne koszty leczenia (20 zł/25 zł) prosimy o podanie numeru PESEL.
Dalsza wędrówka do Pragi planowana jest na długi weekend listopadowy. Zapraszamy!

Leave Comment