Chrzest966W przypadającą w tym roku 1050. rocznicę Chrztu Polski, zapraszamy na wspólne wędrowanie drogą, którą chrześcijaństwo dotarło do kolebki Polski: z Gniezna do Pragi. Kolejne z weekendowych przejść i zarazem już ostatnie na terenie Polski, z Bolesławca do Zgorzelca, będzie miało miejsce w weekend 17-18 września. Zatem wpisuje się ono w kalendarz tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa, które odbywają się pod hasłem „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią”.
W sobotę, 17 września, uczestnicy przejścia spotykają się w kościele Wniebowzięcia NMP przy bolesławieckim Rynku o godz. 8:45. Stąd nastąpi wyjście w stronę Nowogrodźca (tu przerwa) i Lubania, dokąd dojście zaplanowano ok. godz. 18. Tutaj także nocleg – w dwóch mieszkaniach lubańskich przyjaciół Camino. Prosimy o zgłoszenia do piątku, 16 IX, do godz. 18:00, na adres info@camino.net.pl.
Wyjście z Lubania przewidziane jest po mszy św. o godz. 7:30 w kościele pw. Świętej Trójcy. Dojście do Zgorzelca zaplanowane jest ok. godz. 18:30, zatem nie będzie kłopotu z podróżą powrotną w stronę Bolesławca/Legnicy/Wrocławia (Koleje Dolnośląskiej 19:41) oraz Lubania/Jeleniej Góry (PKS Tour 19:55)

Uczestnicy ubezpieczają się oraz zaopatrują w prowiant we własnym zakresie.
Logo NCK
Projekt „Do Źródła 966”, w ramach którego proponowane są weekendowe przejścia z Gniezna na Łużyce i dalej do Pragi został dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Chrzest966.pl .

W drodze do Zgorzelca rozważane będą możliwe terminy kolejnych, jesiennych już przejść w stronę Pragi. Ewentualne terminy zostaną zaproponowane na naszej stronie. Zapraszamy!

Leave Comment