Chrzest966W przypadającą w tym roku 1050. rocznicę Chrztu Polski, zapraszamy na wspólne wędrowanie drogą, którą chrześcijaństwo dotarło do kolebki Polski: z Gniezna do Pragi. Kolejne z weekendowych przejść, z Chocianowa do Bolesławca, będzie miało miejsce w weekend 20-21 sierpnia. Dla chętnych istnieje także możliwość indywidualnego dojścia z Polkowic do Chocianowa już w piątek, 19 sierpnia.
W sobotę, 20 sierpnia, uczestnicy przejścia spotykają się na dworcu autobusowym w Polkowicach o godz. 10:30, skąd zorganizowany będzie transport do Chocianowa. Dlatego niezbędne będzie zgłoszenie na adres info@camino.net.pl.
Sobotni etap (19 km) prowadzi do Osłej, gdzie zaplanowany jest nocleg w ośrodku rekolekcyjnym Dom Chleba. Przydadzą się śpiwory.
Wyjście z Osłej przewidziane jest po mszy św. w Domu Chleba – godzina do ustalenia przez uczestników z gospodarzem miejsca, ojcem Markiem. Ponieważ etap do Bolesławca nie jest zbyt długi (ok. 20 km), w mieście nad Bobrem będzie możliwość wzięcia udziału w trwającym tam w najbliższy weekend Święcie Ceramiki. Kolejny, wrześniowy (17-18 IX) etap wędrówki Do Źródła rozpocznie się w Bolesławcu i poprowadzi do Zgorzelca. Już teraz zapraszamy!

Uczestnicy ubezpieczają się oraz zaopatrują w prowiant we własnym zakresie.
Logo NCK
Projekt “Do Źródła 966”, w ramach którego proponowane są weekendowe przejścia z Gniezna na Łużyce i dalej do Pragi został dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Chrzest966.pl .

Kolejne weekendowe przejścia poprowadzą na trasie:
– 17-18 września: Bolesławiec – Lubań – Zgorzelec (w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa)
– Październik: Zgorzelec – Żytawa – Czeski Dub – Mlada Boleslav
– Listopad: Mlada Boleslav – Stara Boleslav – Praga