Chrzest966W przypadającą w tym roku 1050. rocznicę Chrztu Polski, zapraszamy na wspólne wędrowanie drogą, którą chrześcijaństwo dotarło do kolebki Polski: z Gniezna do Pragi. Kolejne z weekendowych przejść, z Głogowa do Chocianowa, będzie miało miejsce w weekend 23-24 lipca.
W sobotę, 23 lipca, uczestnicy przejścia spotykają się przy kolegiacie NMP w Głogowie o godz. 9:00. Stąd wyjście o godz. 9:15 w kierunku Jakubowa, gdzie przewidziane jest nawiedzenie sanktuarium św. Jakuba.
Sobotni etap prowadzi do Grodowca, gdzie zaplanowany jest nocleg w sanktuarium MB Jutrzenki Nadziei. Przydadzą się śpiwory, a na pewno niezbędne będzie zgłoszenie na adres info@camino.net.pl.
Wyjście z Grodowca przewidziane jest w niedzielę o godz. 9:15, po zakończeniu mszy św. (8:15). W przypadku niepogody niedzielny etap będzie można zakończyć w Polkowicach, ale pielgrzymi zdecydowani iść dalej dotrą ok. godz. 16:00 do Chocianowa, skąd możliwy wyjazd autobusem PKS o 16:14 do Chojnowa. Kolejny, sierpniowy (20-21 VIII) etap wędrówki Do Źródła rozpocznie się właśnie w Chocianowie. Już teraz zapraszamy wraz z Bractwem św. Jakuba Apostoła z Jakubowa!

Uczestnicy ubezpieczają się oraz zaopatrują w prowiant we własnym zakresie.
Logo NCK
Projekt „Do Źródła 966“, w ramach którego proponowane są weekendowe przejścia z Gniezna na Łużyce i dalej do Pragi został dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Chrzest966.pl .

Kolejne weekendowe przejścia poprowadzą na trasie:
– 20-21 sierpnia: Chocianów – Bolesławiec
– 17-18 września: Bolesławiec – Lubań – Zgorzelec (w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa)
– Październik: Zgorzelec – Żytawa – Czeski Dub – Mlada Boleslav
– Listopad: Mlada Boleslav – Stara Boleslav – Praga