Chrzest966W przypadającą w tym roku 1050. rocznicę Chrztu Polski, zapraszamy na wspólne wędrowanie drogą, którą chrześcijaństwo dotarło do kolebki Polski: z Gniezna do Pragi. Kolejne z weekendowych przejść, z Leszna do Głogowa, będzie miało miejsce w najbliższy weekend, 11-12 czerwca.
W sobotę, 11 czerwca, uczestnicy przejścia spotykają się przy wyjściu z dworca kolejowego Leszno o godz. 8:30 – po przyjeździe pociągów z Poznania (przyj. 8:02) i z Wrocławia (8:13). Stąd wyjście w kierunku Wschowy, przy czym w Osowej Sieni około południa dołączą pielgrzymi idący w ramach przejścia organizowanego przez Stowarzyszenie CzasART.
Sobotni etap prowadzi do Wschowy, gdzie po wspólnym zwiedzaniu Lapidarium przy starym cmentarzu ewangelickim zaplanowany jest nocleg. Ze względu na duże zainteresowanie i ograniczoną liczbę miejsc noclegowych u oo. franciszkanów, nocleg będzie miał miejsce w pobliskim internacie – koszty od osoby wynoszą 25 zł. Przydadzą się śpiwory, a na pewno niezbędne będzie zgłoszenie na adres biuro@camino.net.pl.
Wyjście z Wschowy przewidziane jest o godz. 8:00, po zakończeniu mszy św. (7:00) we wschowskim kościele farnym. Po dojściu do Konradowa (tu zwiedzanie kościoła św. Jakuba) nastąpi pożegnanie z uczestnikami przejścia organizowanego przez Stowarzyszenie CzasART. Pozostali pielgrzymi wędrują dalej do Głogowa, gdzie dojście planowane jest na godz. 17:00.

Uczestnicy ubezpieczają się oraz zaopatrują w prowiant we własnym zakresie.
Logo NCK
Projekt “Do Źródła 966”, w ramach którego proponowane są weekendowe przejścia z Gniezna na Łużyce i dalej do Pragi został dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Chrzest966.pl .

Kolejne weekendowe przejścia poprowadzą na trasie:
– Lipiec: Głogów – Jakubów – Grodowiec – Polkowice – Chocianów
– Sierpień: Chocianów – Bolesławiec
– 17-18 września: Bolesławiec – Lubań – Zgorzelec (w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa)
– Październik: Zgorzelec – Żytawa – Czeski Dub – Mlada Boleslav
– Listopad: Mlada Boleslav – Stara Boleslav – Praga