Okres poświąteczny to nie tylko karnawał, ale także czas spotkań mających przy tradycyjnym opłatku zbliżyć ludzi do siebie. Takie spotkanie osób, którym miła jest Droga św. Jakuba, odbędzie się w sobotę, 23 stycznia, o godz. 14:00 w Legnicy, w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym przy ul. Jordana. Ten jeden z obiektów noclegowych na Szlaku „Via Regia” bezpośrednio sąsiaduje z miejscem, gdzie do XVIII w. znajdowała się kaplica i szpital św. Jakuba.

W czasie sobotniego opłatka dolnośląscy „drogowcy” będą mogli odnowić osobiste kontakty, opowiedzieć o planach i zamierzeniach związanych ze Szlakiem w roku 2010, a także posłuchać relacji Marty Białokryty i Kuby Pigóry ze stowarzyszenia „Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce” o ich (trwających właśnie w Galicii, pomimo tamtejszych śnieżyc) poszukiwaniach ewentualnego przyszłego polskiego schroniska na hiszpańskim „Camino”. Spodziewani są także inni goście, ale niech to pozostanie niespodzianką.

Wszystkich – nie tylko zDolnoślązaków – zaprasza SSM Legnica, Fundacja Wioski Franciszkańskiej, Wrocławski Klub Camino i „Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce”.

Leave Comment