Jak już wcześniej informowaliśmy, w poświątecznym tygodniu będzie miała miejsce pielgrzymka Drogą św. Jakuba VIA REGIA z Tarnowa do Łagiewnik. U jej celu zaplanowany jest udział w uroczystościach związanych z kanonizacją Jana Pawła II i Jana XXIII.
Ponadto dla osób, które chciałyby 27 kwietnia dotrzeć do Łagiewnik, ale mogą wyruszyć dopiero w sobotę, tarnowski oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego przygotował skrócona trasę dwudniową pieszo-rowerową.
Wyjazd w sobotę, 26.04, pociągiem z Tarnowa o godz. 7:38 (z Brzeska 8:15) do Staniątek 9:12, zaś z Krakowa Gł. o 7:51, przyjazd do Staniątek o 8:22. Wyjście z klasztoru sióstr benedyktynek w Staniątkach zaplanowano na godz. 10:00.
Po przejściu 19 km do Wieliczki (po drodze ewentualny posiłek w Biskupicach ok. godz. 14) przewidziano nocleg w Domu Pielgrzyma u franciszkanów w Wieliczce, czym i ta pielgrzymka wpisuje się w tegoroczną uBogą Drogę. U oo. franciszkanów także możliwość uczestniczenia we mszy św. o godz. 19:00.
W niedzielę, 27 kwietnia, do przejścia pozostanie 12 km, ale wyjście przewidziane jest najpóźniej o godz. 6:30, by dotrzeć do Łagiewnik na godz. 10:00, kiedy w Rzymie rozpoczną się uroczystości kanonizacyjne.
Powrót w kierunku Tarnowa jednym z popołudniowych pociągów z Krakowa Płaszowa.

Koszty: pociąg do Staniątek z Tarnowa 14,60 zł (100%), ewentualnie dodatkowo rower 7 zł. Nocleg 20 zł bez pościeli i 25 zł z pościelą.
Zgłoszenia pilne na tel. nr. 509 905 595.

Przy okazji warto przypomnieć o przyjaciołach Dróg św. Jakuba, którzy od kilku tygodni są w pieszej drodze do Rzymu, by na miejscu wziąć udział w wydarzeniach związanych z kanonizacją. Trójka z Miłosławia i Lubania już weszła na teren Lacjum, 18-osobowej grupie z Wrocławia i Poznania do Wiecznego Miasto pozostało 100 km, a idący samotnie (pokonując grzbiet Alp na zaśnieżonej Przeł. św. Bernarda) Andrzej Kofluk z Wrocławia – minął Sienę. Za kilka dni wszyscy powinni być u celu.

Leave Comment