app01Można już pobierać aplikację mobilną na systemy Android oraz iOS poświęconą zachodniopomorskiemu odcinkowi Pomorskiej Drogi Świętego Jakuba. Szlak ten jest pierwszą drogą Jakubową w Polsce, która doczekała się poświęconej sobie aplikacji.

Aplikacja została opracowana przez Fundację promocji dziedzictwa i tożsamości Pomorza POMERANUS ze środków Województwa Zachodniopomorskiego, Gminy Miasto Szczecin oraz darowizny Agnieszki i Krzysztofa Babskich.

Prezentuje ona wszystkie odcinki szlaku znajdujące się na terenie województwa zachodniopomorskiego. Zawiera ona szczegółowe informacje na temat odwiedzanych miejscowości i znajdujących się w nich zabytków, dane teleadresowe miejsc, w których można zatrzymać się na nocleg oraz posiłek, jak również miejsc, w których podążający szlakiem otrzymają pieczątki do paszportu pielgrzyma.

Aplikacja dostępna jest bezpłatnie, w trzech wersjach językowych (polskiej, angielskiej, niemieckiej). Jej wersję na system Android można pobrać w sklepie Google Play. Wersja iOS oczekuje obecnie na publikację.

W przyszłości planowana jest rozbudowa aplikacji o kolejne odcinki szlaków Jakubowych na terenie województwa zachodniopomorskiego, w tym o drogę prowadzącą przez Szczecin w kierunku województwa lubuskiego.

Leave Comment