jakobsmuschelsymbol

Duszpasterstwo Singli, których spotkania odbywają się w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Warszawie na Starym Mieście, zaprasza na pielgrzymkę po Warszawskiej Drodze św. Jakuba w dniach 13-15 sierpnia. Trasa pielgrzymki będzie symboliczna – wyruszamy w sobotę 13 sierpnia o 8:30 spod Sanktuarium MB Łaskawej, gdzie rok temu – w sierpniu 2015 – zaczęliśmy tworzyć kawiarenkę prowadzoną przez singli dla singli z duszpasterstw DwoJedno i Przystań Rozwoju, i gdzie zaczynają się dwa szlaki Drogi Św. Jakuba. (Data jest też symboliczna prywatnie.) Do przejścia jest Szlak Warszawski – przez okolice Ursusa, gdzie odbywają się msze i spotkania Przystani Rozwoju, potem Ożarów – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Rokitno, Błonie, Niepokalanów, Szymanów, do kościoła Św Rodziny w Miedniewicach, i być może dalej do Skierniewic.

Odwiedzimy po drodze wiele miejsc historycznych, kulturalnych, jak również maryjnych. Łączy się to z owocem pierwszego Camino – modlitwą do Matki Bożej Pięknej Miłości. Więcej informacji o tej modlitwie jest pod tym linkiem.

Pani Diana z DS zachęca do oddania tego czasu Bogu. Niech On nas prowadzi tak, jak chce. Tak naprawdę, jedyną rzeczą, którą każdy uczestnik musi zrobić, to wyruszyć i zaufać. Camino zaczyna się wtedy, gdy podejmujesz decyzję, aby wyruszyć.

FORMA PIELGRZYMKI:

Camino oznacza brak ustalonego odgórnie programu. Będziemy co prawda mieć doświadczonego przewodnika (zresztą górskiego:), ale chcemy świadomie ograniczyć ilość własnych przygotowań do minimum. Każdy przeżywa drogę indywidualnie, modli się wtedy, gdy chce (razem lub oddzielnie), idzie swoim tempem zgodnie z wytyczoną trasą (warto to sobie wydrukować), choć jako grupa mamy wiele spotkań i możemy mieć wspólne noclegi i posiłki. Otwieramy się na prowadzenie Ducha.

„Powierz Panu swoją drogę i zaufaj Mu: On sam będzie działał.” (Ps. 37,5)

„Za horyzontem przyzwyczajeń znajdę drogę.
Gdzie możliwości moich kres – tam jego początek.” (TGD)

Chcemy doświadczać głębi spotkania z Bogiem, sobą samym i drugim człowiekiem w różnych wymiarach, dlatego wędrujemy zarówno w zmieniających się dwójkach/grupkach, jak i w pojedynkę. Naturalne będzie zarówno dołączanie do kogoś na jakiś etap, jak i powiedzenie „Teraz chciał(a)bym pójść sam(a)”. Tego typu pielgrzymowanie jest odnowieniem i kontynuacją tradycyjnych form przeżywania Camino.

TERMIN zgłoszeń: środa 10 sierpnia do 18:00

KONTAKT: Diana dianna2137(a)gmail.com

Każdy chętny do dołączenia choćby na krótki, dowolny odcinek (np 1 dzień), nawet bez zgłoszenia, będzie mile widziany. Pielgrzymka jest zupełnie otwarta. Brak zgłoszenia będzie jednak oznaczał konieczność załatwienia sobie noclegu i ew. wyżywienia na własną rękę.

Każdy chętny do pomocy organizacyjnej będzie również mile widziany.

Kto się nie wybierze w drogę, a chciałby dołączyć swoją INTENCJĘ do omodlenia – zapraszam do nadsyłania ich przez formularz dostępny pod tym linkiem.