W najbliższe weekendy w wielu miejscach Polski będą odbywać się przejścia w ramach Ekstremalnej Drogi Krzyżowej (EDK). Wiele tras EDK prowadzi po Szlakach św. Jakuba, jak np. Mosina – Lubiń, Gogolin – Góra św. Anny czy Warszawa Ursus – Niepokalanów. Daje to okazję przeżycia Drogi Krzyżowej w szerszym kontekście Camino. Więcej o EDK na stronie internetowej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej oraz w serwisie YouTube.
Poniżej fragment zaproszenia na EDK na Wielkopolskiej Drodze św. Jakuba (nadesłał Radek Szeszko, Mosina):

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Jest to modlitwa połączona z wysiłkiem fizycznym i psychicznym. Jej uczestnik wyrusza w samotną wędrówkę, która odbywa się w nocy, w milczeniu, przez około 40 kilometrów. W wyznaczonych miejscach zatrzymuje się, aby rozważać stacje Drogi Krzyżowej.

W naszej Archidiecezji (poznańskiej przyp. red.) Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy po raz drugi z parafii w Mosinie. W ubiegłoroczną Drogę ruszyło blisko 300 pątników.
Rozpocznie się wspólną Mszą świętą w piątek, 27 marca, o godz. 20.00., którą odprawi bp Damian Bryl. Wszystkie informacje dotyczące EDK można znaleźć na stronie internetowej www.edk.org.pl. Tam też należy zgłosić swój udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Zapraszamy!
Organizatorzy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Mosiny