Jolanta Janczak z Miłosławia, gospodarz Nadwarciańskiej Drogi św. Jakuba oraz współorganizatorka ogólnopolskiego spotkania przyjaciół Drogi św. Jakuba w roku 2010, zakwalifikowana została do ścisłego grona finalistek wielkopolskiego konkursu EUROLADY. Startują w nim mieszkanki Wielkopolski, które wykazały się szczególnym zaangażowaniem w pracy na rzecz lokalnych społeczności, promocji regionu i efektywnością w pozyskiwaniu środków z funduszy unijnych.
Dzięki swojemu zaangażowaniu pozyskała on 26 tysięcy złotych, dzięki którym udało się wytyczyć ponad 100 km Drogi św. Jakuba z Lądu nad Wartą do Lubinia, wydać ulotkę i plakat promujący szlak, zorganizować multimedialne prezentacje połączone z „wędrującą wystawą”. Projekt zakończył się „weekendowymi przejściami” wytyczonym szlakiem. Teraz pani Jola zamierza pozyskać dodatkowe środki na książkową wersję przewodnika po Nadwarciańskiej Drodze św. Jakuba.
Zachęcamy do oddawania głosów na wielkopolską Eurolady, która podkreśla że nie należy i nie należała do żadnej partii politycznej, a jedyną organizacją, do której przynależy od lat szkolnych jest ZHP,a obecnie – Stowarzyszenie „Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce” z siedzibą we Wrocławiu.
Głosy można oddawać na stronie TV Wielkopolska do 5 marca.

Leave Comment