Z początkiem sierpnia uruchomiony został cyfrowy opis Wielkopolskiej i Dolnośląskiej Drogi św. Jakuba na portalu www.camino-europe.eu, który powstaje w ramach międzynarodowego projektu „Europejskie Drogi św. Jakuba”. Dzięki prezentowanym tam mapom i śladom GPS (pliki do pobrania w formacie GPX) można wyposażyć się w informacje przydatne w drodze przez kraje alpejskie w stronę Santiago oraz Rzymu. Równocześnie uruchomiony został także polski portal www.camino-europe-pl.eu przybliżający zarówno szlak z Mogilna do Zgorzelca, jak i Drogę Sudecką. Został on przygotowany przez polskich partnerów międzynarodowego projektu – Lokalne Grupy Działania programu LEADER+, przez które prowadzą obie trasy Jakubowego Szlaku.
W zakładce „Przewodnik turystyczny” można pobrać plik PDF zawierający publikację wydaną przez LGD „Światowid”. W zakładce „Przewodnik duchowy” do pobrania dodatkowa część zawierająca wskazówki duchowe dla pielgrzymów.
Natomiast w zakładce „GPS track” znaleźć można pliki GPX do pobrania zawierające trasy poszczególnych odcinków i mapy przeglądowe na rozmaitych podkładach kartograficznych.
Publikowane tam pliki PDF dostępne są w wersji polskiej i niemieckiej.

Leave Comment