Z początkiem sierpnia uruchomiony został cyfrowy opis Wielkopolskiej i Dolnośląskiej Drogi św. Jakuba na portalu www.camino-europe.eu, który powstaje w ramach międzynarodowego projektu « Europejskie Drogi św. Jakuba ». Dzięki prezentowanym tam mapom i śladom GPS (pliki do pobrania w formacie GPX) można wyposażyć się w informacje przydatne w drodze przez kraje alpejskie w stronę Santiago oraz Rzymu. Równocześnie uruchomiony został także polski portal www.camino-europe-pl.eu przybliżający zarówno szlak z Mogilna do Zgorzelca, jak i Drogę Sudecką. Został on przygotowany przez polskich partnerów międzynarodowego projektu – Lokalne Grupy Działania programu LEADER+, przez które prowadzą obie trasy Jakubowego Szlaku.
W zakładce « Przewodnik turystyczny » można pobrać plik PDF zawierający publikację wydaną przez LGD « Światowid ». W zakładce « Przewodnik duchowy » do pobrania dodatkowa część zawierająca wskazówki duchowe dla pielgrzymów.
Natomiast w zakładce « GPS track » znaleźć można pliki GPX do pobrania zawierające trasy poszczególnych odcinków i mapy przeglądowe na rozmaitych podkładach kartograficznych.
Publikowane tam pliki PDF dostępne są w wersji polskiej i niemieckiej.

Laisser un commentaire