W ostatnich dniach czerwca gościć będzie w Polsce Giovanni Patteri kierujący siecią współpracy ‚Caminos de Europa’, czyli siecią Lokalnych Grup Działania z Hiszpanii i Włoch leżących na Camino de Santiago, jak i włoskiej Via Francigenia. W ciągu czterech dni pobytu w Polsce, zaplanowano spotkania w Krakowie (m.in. w kurii archidiecezjalnej i z przedstawicielami branży turystycznej) oraz we Wrocławiu.

W mieście nad Odrą otwarte spotkanie na temat „Caminos de Europa” odbędzie się we wtorek, 28 czerwca, o godzinie 18:00 w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 przy ul. Legnickiej 65. Na spotkanie to gorąco zapraszają „Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce” i Wrocławski Klub Przyjaciół Camino. Następnego dnia włoski gość zwiedzi miasto, które w roku 2016 reprezentować będzie Polskę jako Europejska Stolica Kultury. Zaplanowano także spotkania z wrocławskimi dziennikarzami.

Również 28 czerwca w austriackim Linzu spotkają się przedstawiciele Lokalnych Grup Działania programu LEADER ze Szwajcarii, Bawarii, Austrii, Węgier, Czech i Polski, by uszczegółowić zadania w ramach międzynarodowego programu współpracy „Europejskie Drogi św. Jakuba / Europaische Jakobswege”. celem jest wspólna promocja, informacja i koordynacja dawnej „Górnej Drogi”, czyli dzisiejszej Drogi św. Jakuba z Gniezna przez Głogów, Zgorzelec, Pragę, Ratyzbonę, St. Gallen do Genewy. Polskie Grupy reprezentować będzie na tym spotkaniu LGD Światowid oraz LGD Partnerstwo Izerskie.