Górnośląski Klub Przyjaciół Camino zaprasza do Piekar Śląskich w piątek 10 listopada ok. godz. 18.45 do sali nad Ogrodem Anioła (po Mszy św.) na arcyciekawą prelekcję Edwarda Schiwka o Camino. Gość spotkania mieszka w Niemczech i jest autorem książki pt. Krok za krokiem. Coraz dalej.


W sobotę 11 listopada odbędzie się pielgrzymka patriotyczna. W tym roku pielgrzymi wyruszą z Gliwic (Wójtowa Wieś) z parafii św. Antoniego do Nieborowic.

Pielgrzymkę rozpocznie Msza św. za Ojczyznę o godzinie 10:00. Następnie pielgrzymi przejdą do Żernicy, gdzie ok. 12:30 nawiedzą przepiękny drewniany kościół pw. św. Michała Archanioła z unikalnymi polichromiami z XVII wieku, pokrywającymi prawie całe wnętrze świątyni. Celem pielgrzymki będzie miejscowość Nieborowice, gdzie będzie oddany hołd pomordowanym Powstańcom Śląskim. Na zakończenie wspólny posiłek ok. godziny 14:00 i powrót do Gliwic autokarem. Cała trasa to około 10 kilometrów. Orientacyjny koszt pielgrzymki 20 zł od osoby. Zapisy do dnia 8.11. przyjmuje Piotr na kontakt@caminosilasia.pl lub SMS-em pod numerem tel.: 662-28-17-28. Organizatorzy proszą o podanie Imienia i Nazwiska zgłaszanych osób oraz informacji, czy wraca się autokarem. Każdy ubezpiecza się we własnym zakresie i bierze udział w pielgrzymce na własną odpowiedzialność. Dobrze widziane flagi w barwach narodowych.

Leave Comment