A.06.2 A3 ogólnyGórnośląski Klub Przyjaciół Camino zaprasza 11 czerwca na kontynuację zeszłorocznej  pielgrzymki Drogą św. Jakuba. Teraz na odcinku z Toszka przez Kotulin do Zimnej Wódki. Ważna uwaga:

Ty razem zmieniamy koncept pielgrzymki. Chcemy by przybrała formę bardziej zbliżoną do tego jak pielgrzymuje się po Camino. Na czym polegać będzie novum? Tym razem wyjdziemy na szlak nie jak poprzednio jedną grupą, ale od godziny 8:00 do godziny 9:00 po nawiedzeniu toszeckiej świątyni i pobraniu informatora z opisem trasy pielgrzymi wyruszać będą w drogę indywidualnie. Miejscem docelowym jest kościół pw. św. Marii Magdaleny w Zimnej Wódce. Cała trasa tego etapu Drogi św. Jakuba to ok. 20 km. Po drodze odpoczynek przy kościele pw. św. Michała Archanioła w Kotulinie (połowa trasy) i możliwość zjedzenia ciepłego posiłku.

Według opisu, za wskazniem znaków muszli i strzałek w kolorze żółtym pielgrzymi powinni dojść na miejsce docelowe około godziny 16:00 – 16:30. Zakończymy zwiedzeniem kościoła pw. św. Marii Magdaleny i nabożeństwem dziękczynnym. Powrót autobusem około godziny 17:00. Na autobus należy się zapisać 🙂 Zapisy przyjmuje ksiądz Grzegorz pod adresem e-mail – grzegorz.lepiorz@wp.pl  lub telefonicznie pod nr. 507-225-300  Koszt, przejazdu – 10 zł, płatne na miejscu).

Najlepiej tak rozłozyć czas aby do Kotulina dojść w 3 i pół godziny (można szybciej:), tu proponujemy dłuższy odpoczynek. Taki sam czas zalecamy przeznaczyć na dojście do Zimnej Wódki. W ten sposób całą trasę można pokonać nieśpiesznie, w zadumie kontemplując piękno stworzonego świata.