muszlaKsiądz Piotr Roszak z Torunia pisze do Caminowiczów po wakacyjnej przerwie:

Drodzy Caminowicze,

Po wakacyjnej przerwie i zapewne nowych doświadczeniach związanych z Camino de Santiago w przypadku wielu z was, pragnę w imieniu Pracowni Szlaku św. Jakuba przy Wydziale Teologicznym UMK zaprosić na spotkania w nowym roku akademickim 2015/16.

Nowy cykl spotkań poświęconych Camino de Santiago, dzieleniu się doświadczeniem pielgrzymim, poznawaniu historii Szlaku Jakubowego i najnowszych wydarzeń mających na nim miejsce – zainaugurujemy w środę 7 października o godz. 19:00, tradycyjnie w budynku Wydziału Teologicznego UMK przy ul. Gagarina 37 (sala IA). Naszym gościem specjalnym będzie dr Agnieszka Orzechowska-Kowalska z Krakowa (Akademia Wychowania Fizycznego), znana z publikacji poświęconych historii polskich pielgrzymek do Santiago w średniowieczu i nowożytności, a przy tym jest niezłomnym pielgrzymem Jakubowym.

Poza wieloma sprawami bieżącymi, które nam się nagromadziły od ostatniego spotkania (od kwestii Bractwa Jakubowego, znakowania kolejnych odcinków Camino Polaco, nowych nabytków bibliotecznych po projekt „Camino dla młodych”), będziemy mogli usłyszeć od dr Orzechowskiej-Kowalskiej krótką prezentację poświęconą „Polakom na Camino” (rezultat badań nad archiwami hiszpańskimi) oraz prezentację doświadczeń z wędrówki po Camino de Santiago z ostatnich lat.

Już dziś serdecznie zapraszam i proszę o przekazywanie wiadomości o naszych spotkaniach wszystkim potencjalnym pielgrzymom i miłośnikom Camino.

Buen Camino i do zobaczenia 7 października!

Ks. Piotr Roszak