Znaczek_Camino_MisericordiaLubelskie środowisko Caminowiczów zaprasza wszystkich chętnych w dniach 25-26 czerwca na III etap Camino Misericordia z Lublina do Krakowa na odcinku z Sandomierza do Wiśniowa. Plan pielgrzymowania:

1. dzień (sobota, 25 czerwca) Sandomierz – Klimontów 28 km.
2. dzień (niedziela, 26 czerwca Klimontów – Wiśniowa 24 km.


Spotykanie pielgrzymów w Sandomierzu przy katedrze 25 czerwca (sobota) o godz. 8.00. Nocleg w budynku dawnego klasztoru dominikańskiego. Z Lublina do Sandomierza można dojechać 25 czerwca busem  o godz. 5.45 z Dworca Głównego PKS ( do Sandomierza przyjeżdża o godz. 7.40 – przystanek przy Bramie Opatowskiej. Zatrzymuje się również w Kraśniku przy ul. Jagielońskiej o godz. 7.36). Istnieje również możliwość zorganizowania dojazdu oraz powrotu (wynajęcie busa). P. Daniel Miłaczewski – organizator pielgrzymki, prosi zatem o potwierdzenie udziału z informacją o chęci skorzystania z dojazdu, powrotu oraz noclegu w Klimontowie. Ze względu na noclegi i organizację przejazdów deklaracje udziału należy złożyć do 19 czerwca na adres lublin@camino.net.plJeśli ktoś chce dołączyć od Sandomierza i chciałby otrzymać okolicznościowy paszport pielgrzyma powinien również podać taką informację.
Jednocześnie organizatorzy przypominają, że każdy uczestniczy w pielgrzymce na własną odpowiedzialność. Każdy pokrywa koszty związane z noclegiem, transportem i wyżywieniem we własnym zakresie. Jednocześnie wiadomo, że na etap IV Wiśniowa – Szczaworyż pielgrzymi wyruszą w dniach 9-10 lipca. Będą wówczas pielgrzymować razem z grupą Kanadyjczyków, którzy będą w tym terminie pokonywać ten sam odcinek. Gwoli informacji grupa Kanadyjczyków przylatuje do Lublina 28 czerwca i 30 zaczyna swoje pielgrzymowanie drogami św. Jakuba z Lublina przez Sandomierz, Kraków, Piekary Śląskie na Jasną Górę. Na Jasną Górę dotrą 24 lipca, a następnie pojadą do Krakowa na ŚDM.