W niedzielę, 22 września, o godz. 10:30, w czasie VI Parlamentu Jakubowego, otwarta zostanie wystawa fotograficzna “Camino de Santiago: Współczesne doświadczenie pielgrzymowania“. Pełna poruszających impresji ekspozycja przygotowana przez władze Autonomii Galicii (Xunta de Galicia) obejmuje 19 fotografii z Drogi, których autorem jest Manuel Valcarcel. Pomyślana jest ona jako jeden z elementów przygotowań do Jubileuszowego Roku Jakubowego 2021.
Jej międzynarodowa inauguracja miała miejsce w Bostonie w połowie 2018 r., a obecnie dotarła do Polski. Do końca maja odwiedzi ona w sumie 9 miast, zaś jej pierwszym przystankiem w naszym kraju jest Wrocław. Następnie będzie prezentowana m. in. w Krakowie (od 29 października), Warszawie, Tarnowskich Górach, Białymstoku i Toruniu.
We Wrocławiu wystawa czynna będzie do 26 października w Centrum Duszpasterstwa Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4 (barokowy budynek Orphantropheum) w godzinach otwarcia Centrum: od poniedziałku do piątku od 8:00 do 20:00 i w soboty od 8:00 do 16:00. Wstęp wolny.
Do obejrzenia ekspozycji zapraszają: Biuro Radcy ds. Turystyki Ambasady Królestwa Hiszpanii w Warszawie oraz stowarzyszenie “Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce”. Dodatkowe informacje o wystawie.

Leave Comment