Po raz pierwszy na terenie Miłosławia odbędą się Dni Jakubowe. Trzydniowe święto (połączone zostało z Dniami Miłosławia) rozpocznie się 20, a skończy 22 lipca.
W ramach programu Dni Jakubowych w kościele parafialnym odbędzie się 20 lipca o godz.19 m.in. otwarcie wystawy fotograficznej „Nadwarciańska Droga św. Jakuba”, recital Wojtka Czarniawskiego oraz spotkanie z autorami książek o Camino i pątnikami dającymi świadectwo z ich pielgrzymowania:Emilią i Szymonem Sokolikami, Lucyną Szomburg, Andrzejem Koflukiem oraz Dominikiem Włochem i Danielem Kasprowiczem. Po spotkaniu będzie można nabyć książki prezentujących się autorów. 21 lipca o godz. 9.00 zapraszamy na przejście fragmentem Nadwarciańskiej Drogi św. Jakuba na odcinku Dębno – Czeszewo – Miłosław oraz spływ rzeką Wartą z Pyzdr do Czeszewa.
Niedziela upłynie pod znakiem konferencji na temat pielgrzymowania drogami św. Jakuba w Polsce i Europie. Konferencja odbywać się będzie w kościele w godzinach przedpołudniowych, a głosić ją będzie Emil Mendyk. Z kolei od godz. 12.00 w parku przed pałacem odbywać się będzie Jarmark Jakubowy. Będzie można na nim kupić m.in. wyroby piekarskie, cukiernicze, browarnicze, wędliniarskie i artystów ludowych. Od godz. 15.00 odbywać się będą występy i koncerty. Szczególnie zapraszamy na koncert zespołu „Siewcy Lednicy”. Dokładny program na plakacie.

– Serdecznie zapraszamy i mamy nadzieję, że każdy znajdzie dla siebie coś interesującego!

Dla osób pozamiejscowych gwarantujemy noclegi w cenach i warunkach pielgrzymkowych w pałacu w Mikuszewie (5 km od Miłosławia). W miejscu tym odbywało się Ogólnopolskie spotkanie Przyjaciół Dróg św. Jakuba w Polsce w 2010 roku.
 

Wszelkie informacje Jola i Zbyszek Janczakowie tel. 696887713, 602800607


Leave Comment