jarmark

Już po raz ósmy odbędzie się Jarmark Jakubowy w Szczecinie, przez który przechodzi Pomorska Droga św. Jakuba, nawiązująca do trwającej od tysiąca lat tradycji pielgrzymowania do grobu św. Jakuba. Jest to dla nas zaszczyt, gdyż jest to szlak bardzo ważny dla całej Europy.

Jarmark Jakubowy to wyjątkowe wydarzenie, które z roku na rok nabiera siły i mocy  – łączy ze sobą tradycję oraz współczesność. Naszym celem jest przygotowanie tego wydarzenia  w taki sposób, aby Jarmark stał się inicjatywą rozpoznawalną w całym kraju oraz w regionach europejskich graniczących z naszym województwem. Osiągnięcie tak postawionego celu ma dla całego Regionu niezwykle istotny wymiar, bowiem nie tylko staje się przyczynkiem do promocji turystycznej, ale także ukazuje walory kulturowe, społeczne oraz potencjał gospodarczy. Dzięki zakrojonej na szeroką skalę promocji wydarzenie to ma szansę stać się wizytówką całego województwa.

Program Jarmarku Jakubowego jest bardzo bogaty, tworzony jest tak, aby każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Podzielony jest na cztery części: wydarzenia religijne, kupiectwo, edukację i kulturę.

– Odpust parafialny Pierwszej Świątyni Miasta, której patron św. Jakub Starszy od ponad ośmiu wieków sprawuję opiekę nad naszym miastem. W ramach przygotowań głoszone są rekolekcje. W trakcie tych dni możemy uzyskać odpust zupełny.

– Kupiectwo odgrywa ważną rolę  podczas Jarmarku Jakubowego. Tworzymy miejsca, w którym możliwe będzie prezentowanie oraz handel wyrobami unikatowymi, takimi jak: regionalne wyroby kulinarne, rękodzieło, wyroby artystyczne. Zapraszamy do współpracy wystawców z całej Polski i nie tylko. Tradycję jarmarków towarzyszących odpustom jest bardzo odległa. Ma służyć pielgrzymom, którzy przybywają do świątyni i uczestniczą w wydarzeniach religijnych. To co się dzieję przed Katedrą ma dać odpoczynek, wytchnienie i posilenie.

– Edukacja jest bardzo ważna na każdym etapie życia, najprzyjemniej jest jeśli można ją połączyć z zabawą – i właśnie u nas na jarmarku tak będzie – więc serdecznie zapraszamy.

– Ważne jest dla nas to, aby zapewnić gościom Jarmarku Jakubowego  możliwość rozwoju w wymiarze społecznym poprzez uczestniczenie w koncertach rozrywkowych, folkowych,  prezentowanie ciekawych zjawisk kulturalnych dla wszystkich grup wiekowych, uświadamianie o znaczeniu kultury w życiu człowieka, propagowanie wiedzy o kulturze.

Jak co roku dużą część programu artystycznego zajmowały będą występy zespołów folklorystycznych, które skoczną muzyką , pięknym śpiewem i barwnym wyglądem umilać będą nam czas .

Bardzo serdecznie chcemy zaprosić na jarmark wszystkie dzieci.

Do zobaczenia na Jarmarku Jakubowym !

FB: https://www.facebook.com/Jarmark-Jakubowy-478797112194468/

Program Jarmarku: http://www.jarmarkjakubowy.pl/program-2016/#content

Źródło:http://www.jarmarkjakubowy.pl/