« Jarmark świętego Jakuba jest wydarzeniem twórczym wpisującym się w powstawanie współczesnego obrazu kulturowego regionu Pomorza Zachodniego, innego od bieżących propozycji kultury masowej. Takie było zamierzenie pomysłodawców jarmarku, aby jego nowatorski, a zarazem tradycyjny charakter był nie tylko wizytówką naszego regionu i atrakcją turystyczną, ale nade wszystko wyróżnikiem kultury jego mieszkańców. Wolą organizatorów jest także, aby każda kolejna edycja Jarmarku Świętego Jakuba w Szczecinie wzbudzała zachwyt i zdumienie ludzi, bo ono jest początkiem nowego ». 
Bogdan Matławski,
www.http://www.jarmarkjakubowy.pl

W tym roku IX Jarmark Jakubowy w Szczecinie odbędzie się w dniach 20-23 lipca. Dla uczestników organizatorzy przygotowali liczne atrakcje, m.in.: koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy; Ekostrefę, Miasteczko Caritas, rozmaite warsztaty, naukę i pokazy tańców, zwiedzanie Pałacu pod Globusem. Codziennie będzie odprawiana Msza św. 

Szczegółowy program tegorocznej edycji Jarmarku jest dostępny na stronie: http://www.jarmarkjakubowy.pl/program-2017/#content

Zapraszamy do udziału:).

Laisser un commentaire