LaureatW czasie środowego spotkania i audycji „Buen Camino!” ogłoszone zostały wyniki konkursu „Droga św. Jakuba – Szlak, który buduje jedność Europy”. Został on zorganizowany przez biuro posła do Parlamentu Europejskiego, Kazimierza M. Ujazdowskiego.
W kategorii relacji z Drogi I miejsce zajął Antoni Alchimowicz z Giebułtowa koło Lubania, którą przeszedł z córką z St.-Jean-Pied-de-Port do Fisterry i opisał niezwykłą historię spotkanego człowieka. Nagrodą główną jest dwuosobowy wyjazd do siedziby Parlamentu Europejskiego.
Na II miejscu znalazły się ex equo wspomnienia Tamary Frączowskiej z Elbląga oraz Aleksandry Nowakowskiej z Pieniężna. Natomiast III miejsce przypadło w udziale Małgorzacie Smyl z Gdańska.
Nagroda specjalna za niezwykłe zaangażowanie społeczności i popularność (rekordowa liczba polubień i komentarzy pod zdjęciem) przypadła Michałowi Ciurze z Sycowa. Jego fotografia (obok) jest niezwykle wymowna.
Inne zdjęcia przesłane na konkurs można obejrzeć na profilu posła Kazimierza M. Ujazdowskiego.
Wszystkim uczestnikom konkursu oraz jego laureatom dziękujemy i gratulujemy! Ufundowane przez posła K.M.Ujazdowskiego oraz Przyjaciół Dróg św. Jakuba w Polsce nagrody w postaci książek, przewodników po Drodze oraz zachęcających do wyjścia na szlak Paszportów pielgrzyma zostaną przesłane pocztą.