13789Fundacja Restaurare Basilicam oraz klasztor dominikanów w Lublinie zapraszają osoby zainteresowane do udziału w V edycji kursu dla Przewodników Dominikańskich (w ramach kursu – dwa wykłady o Drodze św. Jakuba). Projekt jest realizowany ze środków Województwa Lubelskiego. Zgłoszenia są przyjmowane do 9. kwietnia: mailowo: fundacjarb@dominikanie.pl lub telefonicznie: 509 051 990. Udział w kursie jest bezpłatny. 

Część pierwsza kursu rozpocznie się 11. kwietnia o godz. 11 w auli klasztoru dominikanów w Lublinie. Prof. dr hab. Henryk Gapski wygłosi dwa wykłady nt. Przybycia dominikanów do Polski i Przybycia dominikanów do Lublina i ich znaczenia dla miasta. Tego samego dnia p. Eliza Szymaniak, gość specjalny z Santiago de Compostela, przedstawi genezę i rozwój Drogi św. Jakuba (wykład o godz. 17) oraz związki między Drogą św. Jakuba a Zakonem Kaznodziejów (wykład o godz. 18). Dyskusję przewidziano na godz. 19.

Kolejne wykłady w ramach kursu: 18. i 15. kwietnia oraz 9. maja. W części drugiej kursu zaplanowano zajęcia praktyczne, m.in. zwiedzanie bazyliki.

Informacje szczegółowe i regulamin kursu są dostępne na stronie: http://www.lublin.dominikanie.pl/?s=7&id=1255.