Chrzest966W przypadającą w tym roku 1050. rocznicę Chrztu Polski, zapraszamy na wspólne wędrowanie drogą, którą chrześcijaństwo dotarło do kolebki Polski: z Gniezna do Pragi. Inauguracyjne weekendowe przejście z Gniezna do Poznania, będzie miało miejsce w dniach 16-17 kwietnia, równocześnie z uroczystościami jubileuszowymi w stolicy Wielkopolski.
W sobotę, 16 kwietnia, wyjście spod gnieźnieńskiej archikatedry nastąpi o godz. 9:00. Późnym popołudniem dojście do Wierzenicy, gdzie zaplanowano także nocleg, a rano (godz. 8:00) możliwość uczestnictwa w mszy św. Niedzielny etap poprowadzi na poznański Ostrów Tumski, gdzie dojście przewidziane jest na godz. 18.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc noclegowych (konieczne zabranie śpiworów), prosimy o zgłoszenia na adres biuro@camino.net.pl do dnia 14 kwietnia br.
Logo NCK
Projekt „Do Źródła 966”, w ramach którego proponowane są weekendowe przejścia z Gniezna na Łużyce i dalej do Pragi został dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Chrzest966.pl .

Kolejne weekendowe przejścia poprowadzą na trasie:
– 7-8 maja: Poznań – Żabno – Lubiń
– 28-29 maja: Lubiń – Osieczna – Leszno
– 11/12 czerwca: Leszno – Wschowa – Głogów
– Lipiec: Głogów – Jakubów – Grodowiec – Polkowice – Chocianów
– Sierpień: Chocianów – Bolesławiec
– 17-19 września: Bolesławiec – Zgorzelec
– Październik: Zgorzelec – Żytawa – Czeski Dub – Mlada Boleslav
– Listopad: Mlada Boleslav – Stara Boleslav – Praga
Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych do pomocy w organizacji przejść!