Niemal każda prognoza pogody pokazuje, że najwyższe w Polsce temperatury notowane są we Wrocławiu i okolicach. Nad Odrą czuć już wiosnę i dlatego myśli (oraz portale rezerwacyjne…) coraz częściej ciągną w stronę Camino, nie tylko zresztą tego w Hiszpanii.
Już w środę, 13 marca, we wrocławskiej Księgarni Hiszpańskiej (ul. Szajnochy 5, Zaułek Solny) od godziny 18:00 będzie można spotkać się w gronie osób, którym Droga jest droga, porozmawiać o tym, co i jak przygotować do pątniczej wyprawy albo po prostu napić się dobrej kawy z iberyjskim zacięciem. Każda osoba, która chciałaby się dowiedzieć czegoś o Camino mile widziana!
W ten sam środowy wieczór o godz. 20:00 zapraszamy także do słuchania Radia Rodzina. Naszym gościem będzie wrocławski muzyk Piotr Damasiewicz, który wybiera się na nieoczywistą i bardzo muzyczną pielgrzymkę Drogą św. Jakuba na Via Regia. Będą także zapowiedzi wydarzeń na polskim Camino w najbliższych tygodniach, w tym dwóch ogólnopolskich spotkań w Mogilnie.
Wrocławski Klub Przyjaciół Camino zaprasza także na spotkanie, które odbędzie się w najbliższą sobotę, tj. 16 marca. Zaczynie się ono od wspólnej Eucharystii w kościele uniwersyteckim o g. 16:00 z modlitwą za pielgrzymów; zaś o g. 17:00 spotkanie w DA Maciejówka i opowieści o Camino z prezentacją filmu „W międzyczasie”.
Natomiast w kolejną sobotę, 23 marca, odbędzie się wrocławska inauguracja sezonu pielgrzymkowego w ramach przejścia z Brzegu do Małujowic, z okazji zbliżającej się uroczystości Zwiastowania Pańskiego i podjęcia w Sanktuarium Św. Jakuba w Małujowicach Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Program na załączonym plakacie.

Leave Comment