Logo 3BiegunDzisiejszym (tj. poniedziałkowym, 16 marca) wykładem na Uniwersytecie im. I. Kanta w Królewcu rozpoczyna się Camino znanego polarnika i podróżnika, Marka Kamińskiego. Po pieszym zdobyciu bieguna północnego i południowego wyrusza on na 3 Biegun, jak nazwał swoją pielgrzymkę do Santiago de Compostela. Dotarcie do grobu św. Jakuba zaplanowane jest na początek lipca, ale przede wszystkim chce Marek Kamiński skupić się na samej Drodze. Jak podkreślił on w wywiadzie dla naszej audycji « Buen Camino! » w Radio Rodzina dn. 11 marca, jest to dla niego okazji by szukać i znaleźć Boga. W tym sensie jest on zdecydowanie pielgrzymem, a nie podróżnikiem.
Przy tej okazji zaplanowane są spotkania z mieszkańcami mijanych miejscowości, które mają zwrócić uwagę Europejczyków na tradycyjne, a zapominane wartości: prawda, dobro, szczerość, uczciwość, duchowość, miłość, szacunek czy uważność.
Więcej o Camino Marka Kamińskiego znaleźć możemy na stronie internetowej projektu 3 Biegun. Pielgrzymce tej będzie też poświęcone spotkanie organizowane przez Wrocławski Klub Przyjaciół Camino w siedzibie « Przyjaciół Dróg św. Jakuba w Polsce », czyli wrocławskim Sektorze3 przy ul. Legnickiej 65. Początek spotkania okraszonego filmami o dotychczasowych wyprawach Marka Kamińskiego we wtorek, 17 marca, o godz. 17:30.