Koło Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Tarnobrzegu w niedzielę, 15 VII, zaprasza na przejście kolejnego etapu Drogi św. Jakuba Via Regia. Tym razem będzie to odcinek Kosina – Rzeszów (Słocina) o długości 26 km. W sprawie przejścia można się kontaktować z Mieczysławem Winiarskim: tel. 607 442 407.
Warto przypomnieć, że podobne przejścia podkarpackim odcinkiem Via Regia organizuje w tym roku rzeszowski ZHR. Dwóch jego członków, Marcin Gwizdak i Mateusz Korbecki, z 1 Podkarpackiej Drużyny Wędrowników „GEORGIOS” ZHR – postanowiło podejść do sprawy jeszcze bardziej zdecydowanie i pielgrzymuje na rowerach prawie 4000 km do Santiago de Compostela. Z Przemyśla wyruszyli 4 lipca i po minięciu górnej Odry obrali wariant trasy przez Czechy, gdzie dotarli w ostatni piątek. Dotarcie do Santiago zaplanowane jest ok. 15 sierpnia. Więcej o ich wyprawie na stronie www.santiago2012.pl .
Co ciekawe, w księdze pielgrzymów przy kościele Narodzenia NMP w Lubaniu, gdzie 25 km przed Zgorzelcem Via Regia spotyka się z Drogą Dolnośląską i Drogą Sudecką, w tym roku wpisały się już cztery osoby, które zamierzają przebyć całą trasę do Santiago na rowerach.

Zarówno uczestnikom jednodniowych spacerów, jak i „pełnej” pielgrzymki do Santiago życzymy Buen Camino!

.

Leave Comment