Okładka przewodnika ZI 2010W styczniu do dystrybucji trafiły nowe przewodniki pielgrzyma po kilku odcinkach Drogi św. Jakuba na Śląsku oraz Łużycach i w Czechach. Wydane przez Fundację Wioski Franciszkańskiej publikacje zawierają opis tras poszczególnych odcinków, informacje krajoznawczo-historyczne, adresy miejsc noclegowych dla pątników, a także godziny nabożenstw w mijanych miejscowościach. Zaletą przewodników są dokładne mapy opracowane przez jeleniogórskie wydawnictwo i wrocławskie studio PLAN, a w przypadku przewodnika po Żytawskiej Drodze św. Jakuba – przez czeski SHOCart.
Oprócz polskiej wersji przewodnika po szlaku ze Zgorzelca przez Żytawe do Pragi (to

Okładka Przewodnik 2010

siostrzana wersja znanej już niemieckiej publikacji, przetlumaczona na j.polski przez Martę Białokryty i Emila Mendyka), nowe publikacje opisują następujące szlaki:

Droga św. Jakuba w Województwie Opolskim (Via Regia od Ujazdu przez Górę św. Anny, Opole i Skorogoszcz do Brzegu oraz Nyska Droga św. Jakuba) z tekstem Tadeusza Jurka i Kazimierza Staszkowa

Sudecka Droga św. Jakuba, czyli przedłużonie dawnej Via Cervimontana. Publikacja ta dostępna jest także w wersji niemieckiej pod tytułem « Hirschberger Jakobsweg » (tekst: Ireneusz Krukowski-Zdanowicz, Emil Mendyk, tłum. na j.niemiecki: Marta Białokryty)
Ślężańska Droga św. Jakuba – informacje spisane przez Tomasza Dudziaka i Kubę Pigórę znalazły się na odwrocie poręcznej mapy szlaku.