12525447_1724222161130436_8642611075456425892_oKlub Podróżnicze Inspiracje zaprasza 25 stycznia o godz. 19 do Chilli Baru w Olsztynie przy ul. Kołłątaja 1 na spotkanie z Łukaszem Śledzieckim pt. „Warszawa – Santiago de Compostela. Samotny spacer przez Europę”.  

Łukasz w maju 2015 wyruszył wzorem średniowiecznych pielgrzymów od progu swojego domu do Santiago de Compostela w Hiszpanii. W drodze spędził 130 dni, podczas których wędrował przez Europę Zachodnią. Szedł wałem wiślanym na Mazowszu, w Czechach zdobywał szczyty, przemierzył niemiecką Bawarię. We Francji zobaczył Pireneje, zaś w Hiszpanii zachwycał się piaszczystymi plażami. Pokonywał pasma górskie oraz przemierzał wielkie metropolie. Wszystko pieszo i samotnie. Droga ta była dla niego niezwykłą przygodą duchową oraz okazją do wielu niespodziewanych spotkań. W Klubie Podróżnicze Inspiracje opowie o żywocie współczesnego pielgrzyma, wielkiej samotności oraz ludzkiej gościnności. Wychodząc z domu, nie wiedział, że Droga okaże się aż tak wymagająca, a on będzie musiał zmierzyć się nie tylko z własnymi słabościami, lecz także groźnymi przestępcami. Jeden plecak, dwie pary butów i cztery tysiące kilometrów. Zapraszamy serdecznie!

Łukasz Śledziecki (30 lat)
Antropolog, socjolog, marzyciel. Słabo tańczy, nie umie jeździć na rowerze, więc chodzi. W wolnych chwilach słucha Jacka Kaczmarskiego i Leonarda Cohena. https://www.facebook.com/oligdzieindziej/www.gdzieindziej.blogspot.com.