santiago_01.05.2016Fundacja IDŹ DALEJ zaprasza w sobotę 21 maja o godz. 16.30 do Centrum św. Jakuba w Olsztynie na spotkanie pt. „Oczami pielgrzymów: Hiszpański Szlak św. Jakuba”. Uczestnicy kwietniowo-majowej wyprawy „Idź Dalej na Camino” opowiedzą o swoich przeżyciach.

Inne wieści z Fundacji:

Są już także pierwsze owoce naszego Camino dla samej Fundacji Idź Dalej. Jeszcze w drodze do Composteli zastała nas dobra wiadomość, że Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przyznało Fundacji dofinansowanie ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na projekt społeczny propagujący szlak na terenie Olsztyna i powiatu olsztyńskiego. Szczegóły projektu „Szlak Jakubowy – europejskie dziedzictwo u progu twojego domu” przedstawimy już wkrótce na czerwcowym spotkaniu organizacyjnym w Olsztynie. Dziś możemy poinformować, że kontynuowane będą spotkania w Centrum Jakubowym, wędrowanie po Camino Polaco, a także rozpoczniemy pracę nad powołaniem Bractwa św. Jakuba. Serdecznie dziękujemy tym, którzy nas dopingowali w składaniu wniosków projektowych!

Kolejna pozytywna informacja z naszego regionu to ta, że Zachodniomazurska Lokalna Organizacja Turystyczna oznakowała Szlak św. Jakuba na odcinku Olsztyn-Ostróda-Iława. Ucieszy to zapewne caminowiczów, którzy pragną pielgrzymować po Camino Polaco, jako że dotychczas był to odcinek, na którym brakowało regularnych oznaczeń, a miejscami również niezbyt trafnie wytyczony.
Jak zapewnia ZLOT, teraz w niektórych miejscach pierwotna trasa szlaku została zmieniona tak, aby był on bardziej bezpieczny dla pieszych. Czekamy już na szczegóły przebiegu nowej trasy i ruszamy na szlak, by sprawdzić go w terenie. Relacje wkrótce na naszym blogu.