Droga św. Jakuba « Via Regia » na terenie leżącej między Górą św. Anny a Opolem gminy Tarnów Opolski została dodatkowo oznakowana przy pomocy 27 głazów z wydobywanego w okolicy wapienia. Są one szczególnie pomocne dla pielgrzymów idących dość krętym, leśnym odcinkiem szlaku z Kamienia Śl. do Kosorowic. I właśnie w tej ostatniej miejscowości w sobotę, 23 listopada, o godz. 11.00 będzie miało miejsce poświęcenie przydrożnych głazów. Okolicznościowe nabożeństwo w kościele św. Jana Nepomucena w Kosorowicach odprawi pochodzący z Kosorowic ks. dr Ginter Żmuda (dyrektor finansowy Kurii Diecezjalnej w Opolu i orędownik Drogi na Opolszczyźnie). Następnie zaplanowane jest przejście szlakiem (ok. 4 km) do krzyża w lesie, gdzie uczestnicy wydarzenia zostaną ugoszczeni grochówką, kołaczem i kawą. Osoby chcące przejść nieco dłuższy odcinek Szlaku, zapraszamy na godz. 9:30 do sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śl, skąd będzie można przejść całą nowooznakowaną trasę.
Biskup opolski, Andrzej Czaja, przygotował specjalny list z tej okazji, w którym pisze m.in. « Obecność sieci dróg św. Jakuba na terenie diecezji opolskiej przyczyni się z pewnością do uruchomienia nowych pokładów chrześcijańskiej pobożności, przede wszystkim jednak do ukazania życia człowieka jako homo viator, człowieka będącego w drodze ».
Na spotkanie w drodze zaprasza Gmina Tarnów Opolski, Kuria Diecezjalna w Opolu, parafia św. Jana Nepomucena w Kosorowicach i Zakłady Wapiennicze Lhoist S.A.

Laisser un commentaire