Otwarcie Drogi KłodzkiejW piątek, 11 kwietnia, w Bystrzycy Kł. odbędzie się oficjalne otwarcie Kłodzkiej Drogi św. Jakuba, 90-kilometrowego przedłużenia Drogi Sudeckiej, a zarazem dojścia do planowanej Wschodnioczeskiej Drogi św. Jakuba. Oprócz części oficjalnej oraz popołudniowej prezentacji o Camino, na 12 i 13 kwietnia zaplanowano inauguracyjne, dwudniowe przejście z Międzygórza do Kłodzka i – w Niedzielę Palmową do „Śląskiej Jerozolimy” – do Wambierzyc.
Już teraz na adres biuro@camino.net.pl można zgłaszać chęć skorzystania z noclegu z soboty na niedzielę. Ponieważ weekendowe przejście odbywać się będzie w ramach „uBogiej drogi”, skorzystamy z gościny kłodzkich franciszkanów.
Chcący skorzystać z noclegu z piątku na sobotę w Międzygórzu (Dom Nad Wodospadem), mogą zgłaszać się bezpośrednio na adres wodospad@miedzygorze.net lub tel. 748 135 120. Na hasło „Droga św. Jakuba” koszt noclegu ze śniadaniem wynosi 40 zł. Na miejscu możliwość zdobycia paszportu pielgrzyma.

PROGRAM OTWARCIA
11 kwietnia 2014 (piątek)
12:00 Oficjalne otwarcie Kłodzkiej Drogi św. Jakuba
miejsce: plac przed PKP w Bystrzycy Kłodzkiej (ul. Międzyleśna)
12:30 Zwiedzanie starówki Bystrzycy Kłodzkiej – zbiórka dla zainteresowanych przy Centrum Informacji Turystycznej, Mały Rynek 2/1
16:00 Otwarta prelekcja „Droga św. Jakuba – w Hiszpanii, w Polsce i na Ziemi Kłodzkiej” – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Bystrzycy Kłodzkiej, wejście od ul. Okrzei

12 kwietnia 2014 (sobota)
Inauguracyjne przejście Kłodzką Drogą św. Jakuba:
8:30 – Międzygórze, spotkanie przy PTTK, ul. Wojska Polskiego 2/9. Wcześniej możliwość krótkiej modlitwy przy kościele św. Krzyża.
Trasa: Międzygórze – Góra Igliczna – Bystrzyca Kłodzka – Gorzanów – Żelazno – Krosnowice – Kłodzko (długość trasy:30 km).
Możliwość dołączenie się w Bystrzycy Kł., IT przy Małym Rynku, godz. 12:00

13 kwietnia 2014 (niedziela)
8:00 – Kłodzko, spotkanie przy kaplicy św. Jakuba w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Plac Kościelny 9. Wcześniej możliwość uczestniczenia we mszy św. o godz. 7:00 lub w kościele oo. franciszkanów o 6:00 lub 7:00.
Trasa: Kłodzko – Piszkowice – Ścinawka Dolna – Raszków – Wambierzyce (długość trasy 26 km).

Możliwość powrotu z Wambierzyc PKS do Kłodzka 17:36 lub ze Ścinawki Średniej Koleją Dolnośląską do Wałbrzycha o 17:08.

Wytyczenie i oznakowanie Kłodzkiej Drogi św. Jakuba było możliwe dzięki dofinansowaniu przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego oraz przez Gminę Bystrzyca Kłodzka.
Realizacja i koordynacja: Stowarzyszenie „Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce”. Zapraszamy!

Leave Comment