PPW sobotę, 23 kwietnia, do swojej ziemskiej Finisterry dotarł Paweł Peter, założyciel i koordynator Wrocławskiego Klubu Przyjaciół Camino, organizator cyklicznych spotkań w DA Maciejówka i w Księgarni Hiszpańskiej, wrocławskich pieszych „Tramwajów” na Via Regia, gospodarz strony www.wrocamino.pl, wolontariusz w schronisku na Monte do Gozo, nadzwyczajny szafarz Eucharystii, emerytowany nauczyciel. Prowadził liczne przejścia pielgrzymkowe dolnośląskich sympatyków Camino, m.in. dwukrotnie z Wrocławia do Rzymu, z Kijowa do Krakowa, z Wrocławia do Erfurtu, z Rzymu do Salonik, z Lourdes do Santiago i Fatimy oraz szkockim Szlakiem św. Andrzeja. W niedzielę, 24 kwietnia, miał wylatywać z 10-osobową grupą do Hiszpanii na trzytygodniowe „Camino dla niemocnych” z Astorgi do Santiago. Był już spakowany i po internetowej oprawie.
W ostatnich miesiącach pracował nad tekstem książki „Najbogatsi ludzie świata” mającej być zapisem Jego refleksji na temat pielgrzymowania, a zwłaszcza opowieścią o licznych, mniejszych i większych cudach, które odkrywał w czasie swoich długich miesięcy pielgrzymowania, a które były dla niego największym dowodem opieki Kochającego Boga nad wszystkimi „ludźmi gościńca”. Ten tekst będziemy w najbliższym czasie publikować na naszej stronie. Był człowiekiem ogromnej, bezkompromisowej i otwartej wiary (dawał jej wyraz m.in. na swoim profilu FB), którą potrafił – jako matematyk – w szczególny sposób rozumowo wyjaśniać. I tym przyciągał wciąż nowe osoby do pielgrzymowania i odkrywania śladów Bożej Obecności i Opieki.
I nadal, Pawle, będziesz przyciągał! Za to Tobie dziękujemy!
PPDroga
Pogrzeb Pawła odbędzie się w sobotę, 30 kwietnia, o godz. 13:50 na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu. Wcześniej, o godz. 12:30, zostanie odprawiona msza św. w Jego intencji w kościele pw. św. Maksymiliana M. Kolbego na Gądowie (ul. Horbaczewskiego). Z tej samej świątyni we wtorek, 26 kwietnia, o godz. 11:00 wyruszy pożegnalny „Tramwaj” (rozpoczęty i prowadzony przez Pawła Petera każdego 9. dnia miesiąca) Drogą św. Jakuba wzdłuż Via Regia.